Home

Finał Pucharu Polski WKKW

Już w najbliższy weekend na hipodromie Stadniny Koni Racot rozegrany zostanie Finał Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy w 4 kategoriach wiekowych walczyć będą o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu rozgrywek składającego się z 6 eliminacji oraz Finału, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 września właśnie w Racocie.

W najtrudniejszej grupie wiekowej - kategorii seniorów, zawodnicy wystartują w konkursie CNC**, juniorzy rywalizować będą w konkursie CNC*, juniorzy młodsi (14-15 lat) na poziomie CNC P, a młodzicy (11-13 lat) w konkursie CNC L. Dodatkowo wyłonieni zostaną zwycięzcy w klasyfikacji klubowej, w której punktować będzie co najmniej dwóch zawodników reprezentujących jeden klub w minimum dwóch kategoriach wiekowych.

 

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie seniorów, swój udział potwierdził aktualny lider tej kategorii, Kamil Rajnert (195 pkt) oraz sklasyfikowany na drugim miejscu Paweł Warszawski (177 pkt.), który do konkursu dwóch gwiazdek zgłosił silną stawkę 3 koni. Do walki o zwycięstwo w kategorii seniorów włączą się zapewne zajmujący czołowe lokaty Jan Kamiński, Mariusz Kleniuk i Paweł Spisak, tym bardziej, że zwycięzca Finału zdobędzie 120 punktów (podwójna pula). W tej kategorii  oprócz premii finansowych, nagrodą główną dla zwycięzcy będzie uszyte na miarę siodło Equipe z linii E-Carbon. E-Carbon to przykład połączenia doskonałości włoskiego rzemiosła i cennych osiągnięć nowoczesnej technologii. Siodła Equipe E- Carbon przesuwają dotychczas istniejące granice w jeździectwie. Innowacyjny pomysł, materiał i technologia produkcji, w połączeniu z możliwością indywidualnego dopasowania, gwarantują idealną pozycję i wygodę dla jeźdźca. Niezbędne pomiary oraz testy zostaną dokonane podczas indywidualnego spotkania z przedstawicielem X-Horse, wyłącznego przedstawiciela Equipe w Polsce. W kategorii juniorów i juniorów młodszych, pierwszych pięciu zawodników w klasyfikacji końcowej otrzyma nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Beckersport, a zwycięzcy w grupie młodzików otrzymają natomiast nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep jeździecki ridersi.pl.

Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa do kibicowania podczas Finału Pucharu Polski WKKW!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski