Home

Klasyfikacja Pucharu po OOM

W dniach od 15 lipca do 17 lipca w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie koło Strzegomia odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który był jednocześnie kwalifikacją do Pucharu Polski WKKW. Do finału zakwalifikowało się 31 par z 4 konkursów kwalifikacyjnych, które były rozgrywane w Bogusławicach, Jaroszówce, Kwiekach i Mosznej.

 

Podwójną złotą medalistką została Oliwa Paździora reprezentująca klub gospodarzy LKS Stragona Strzegom. Zawodniczka zdobyła złote medale na klaczy Markiza w kategorii Duże Konie, a na Rugii wśród Kucy. W klasyfikacji końcowej w kategorii Kuce drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Leszek Karwańska (BPK) na kucu Wonderful Vanilia, a miejsce trzecie zajął Krzysztof Podraza na kucu Intuicja Koński Gaj (JKS Dako Galant Skibno). Natomiast w kategorii Duże Konie drugie miejsce wywalczyła Katja Gontowiuk na koniu K-Can (ZKS Drzonków), a miejsce trzecie Antoni Baran na koniu Larkin (KJ Aromer Józefin).

Po Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Juniorów Młodszych nadal prowadzą z równą ilością punktów Paulina Wieczorek (LKS Dragon Nowelice) oraz Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka), na trzecim miejscu znajduję się Róża Petit (SKJ Beckersport). W rankingu Młodzików na prowadzeniu pozostaje Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański), a na drugim miejscu jest Gabriela Kozłowska, która zmieniła barwy klubowe na SJ Baborówko, na miejsce trzecie awansowała Weronika Król (KSK Stare Babice).

Na kolejne zmagania w tym cyklu zapraszamy na Hipodrom w Morawie koło Strzegomia, gdzie w dniach 4-7 sierpnia odbędą się Międzynarodowe i Krajowe Zawody WKKW.

Poniżej aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2020
Designed by Jakub Krukowski