Home

Puchar po VI Eliminacji

Za nami już VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW, podczas zawodów w Strzegomiu mogliśmy podziwiać ponad 250 par. W ramach Strzegom Summer Tour zostały rozegrane Mistrzostwa Polski WKKW w kategoriach Juniorów i Młodych Jeźdźców. W młodszej kategorii złoty medal, po bezbłędnym crossie i parkurze, zdobyła Julia Elzanowska (SJ Baborówko) startująca na koniu Lucky Comeback, drugie miejsce i medal srebrny zdobyła Wiktoria Knap (ZKS Drzonków) na koniu Quintus 134, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Cybulska dosiadająca Chenaro 2. W kategorii Młodych Jeźdźców wygrała Aleksandra Grzybkowska (KJ Agro-Handel Śrem) na koniu Czereśnia, drugie miejsce wywalczył Jakub Kreft (LKS Dragon Nowielice) dosiadający Corrnero, a brązowy medal zdobyła Karolina Podwińska (LKJ "Hipologia" Strzegom) startująca na klaczy Dzieżba.

 

W kategorii Seniorów na prowadzeniu, mimo nieobecności w Strzegomiu spowodowanej walką w Igrzyskach Olimpijskich pozostaje Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), który wyprzedza Mariusza Kleniuka (LKJ "Hipologia" Strzegom) o zaledwie 1 punkt rankingowy. Na trzecie miejsce awansował Paweł Warszawski (SJ Baborówko), który zajął 3 lokatę w konkursie CIC2*. W czołówce wśród Seniorów mamy bardzo małe różnice punktowe, pierwszego i dziesiątego zawodnika dzieli 37 pkt.

W kategorii Juniorów nie mamy zmian na prowadzeniu w klasyfikacji, pierwsze miejsce zajmuje Małgorzata Cybulska (SKJ Sopot), drugie Julia Elzanowska (SJ Baborówko), a na trzecim jest Milena Jarowicz (ZKJ Przylep Lotnisko).

Aktualnie w kategorii Juniorów Młodszych prowadzi Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka), a wśród Młodzików Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański). W kategorii Amatorów niezmiennie na prowadzeniu jest Anna Sobańska (SJ Baborówko).

W Rankingu Klubowym pierwsze miejsce podium nadal należy do SJ Baborówko, punkty dla zespołu zdobywają Paweł Warszawski i Jan Mossakowski startujący w kategorii Seniorów oraz w kategorii Juniorów Julia Elzanowska i w kategorii Amatorów liderka Anna Sobańska. Tuż za liderem w tej kategorii znajduje się Klub Jeździecki Jaroszówka, a na miejscu trzecim plasuje się ZKS Drzonków.

Na kolejne zmagania w tym cyklu zapraszamy do Kwiek, gdzie w dniach 20-21 sierpnia odbędą się Krajowe Zawody WKKW i VII Eliminacja Pucharu Polski WKKW.

Poniżej aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2020
Designed by Jakub Krukowski