Home

Rusza Puchar Polski WKKW 2017!

W najbliższy weekend odbędzie się inauguracja rozgrywek Pucharu Polski WKKW w sezonie 2017, podczas międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW, które odbędą się w Jaroszówce w dniach od 8 do 9 kwietnia. Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w ramach międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW. W sobotę (8.04) odbędzie się próba ujeżdżenia i skoków przez przeszkody w ramach wszystkich konkursów, a w niedzielę (9.04) zawodnicy wystartują w próbie terenowej. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono niespełna 200 par, a na starcie oprócz czołówki polskich zawodników zobaczymy jeźdźców z Austrii, Belgii, Czech, Estonii, Niemiec, Ukrainy i Rosji. Szczególnie ciekawie zapowiada się pucharowa rywalizacja wśród seniorów, do zawodów zgłosiła się czołówka zeszłorocznego rankingu miedzy innymi Mariusz Kleniuk, zeszłoroczny zwycięzca ranking w kategorii seniorów oraz Paweł Warszawski i Mateusz Kiempa.

 

Cykl Pucharu Polski WKKW składać się będzie z 9 Eliminacji oraz Finału, który w tym roku rozegrany zostanie ponownie w Baborówku w dniach od 29 września do 1 października w trakcie Baborówko Horse Sale Show.

Wzorem roku ubiegłego w ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizować będą w 5 kategoriach:

  • Amatorzy zawodnicy w wieku powyżej 18 lat, którym przed pierwszą Eliminacją Pucharu Polski WKKW w danym sezonie nie została nadana II klasa sportowa WKKW lub wyższa i nie wystartował w trakcie sezonu w konkursie wyższym niż CNC P,

  • Młodzicy (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 11-13 lat,

  • Juniorzy Młodsi (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 14-15 lat,

  • Juniorzy – zawodnicy w wieku 16-18 lat,

  • Seniorzy (do tej kategorii zaliczani są również Młodzi Jeźdźcy) – zawodnicy od 19 lat.

W stosunku do poprzednich lat zaszły zmiany w kategorii Amatorów, dotychczas zawodnicy, którzy w trakcie sezonu spełnili warunki uzyskania II klasy sportowej WKKW tracili możliwość rywalizowania w tej kategorii. Organizatorzy Pucharu mając na uwadze chęć rozwoju sportowego zawodników postanowili zrezygnować z zapisu w regulaminie odnośnie uzyskania klasy sportowej w trakcie sezonu. Dzięki tej zmianie zawodnicy mogą zachować prawo do rywalizacji przez cały sezon w jednej kategorii i bez utraty punktów nawet w przypadku spełnienia warunków do uzyskania II klasy sportowej WKKW w trakcie sezonu.

Ponadto zostały wprowadzone zmiany w kategorii Juniorów Młodszych, zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnicy, którzy chcą zostać sklasyfikowani w grupie Juniorów, a ich wiek odpowiada kategorii Juniorów Młodszych mają obowiązek przesłać deklarację drogą elektroniczną do Organizatora Pucharu przed pierwszym startem zawodnika w rozgrywkach Pucharu w danym sezonie. W przypadku braku deklaracji zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kategorii Juniorów Młodszych i nie będą otrzymywać punktów w konkursach powyżej klasy CNC P. W przypadku, gdy deklaracja zostanie złożona w trakcie sezonu zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kategorii Juniorów, ale wcześniej zdobyte punkty rankingowe nie zostaną uwzględnione w klasyfikacji końcowej Pucharu. Zmiana ta w rzeczywistości dotyczy tylko Juniorów Młodszych, którzy chcą rywalizować i zdobywać punkty z konkursów wyższych niż konkursy klasy CNC P, ponieważ od tego roku Juniorzy Młodsi zdobywają punkty do klasy CNC P.

Podobnie jak w roku ubiegłym jeźdźcy zdobywać będą punkty do rankingu za dany konkurs według pozycji zajętej wśród zawodników własnej kategorii, a nie według miejsca w klasyfikacji ogólnej konkursu. Przebieg zeszłorocznej rywalizacji potwierdził, że dzięki tej zmianie szansę na zdobycie punktów ma większa grupa zawodników. Szczególnie zyskują na tym zawodnicy w młodszych kategoriach wiekowych, zdarzało się wcześniej, że doświadczeni zawodnicy rywalizowali na młodych koniach w niższych konkursach pozbawiając w ten sposób możliwości zdobycia punktów zawodnikom z innych kategorii.

Z zeszłego roku został zachowany również system wyłaniania zwycięzcy klasyfikacji klubowej Pucharu Polski WKKW. Do klasyfikacji liczone będą 4 najlepsze wyniki punktowe zawodników jednego klubu, bez względu na kategorię, w której dany zawodnik rywalizuje, z zastrzeżeniem, że klub będzie uwzględniany w końcowej klasyfikacji, jeżeli w jego barwach punkty zdobędą zawodnicy z minimum 2 kategorii.

Zawodnicy w trakcie sezonu zdobywać będą punkty do rankingu podczas wszystkich Eliminacji, natomiast Finale zawodnicy mogą otrzymać punkty mnożone przez współczynnik 1,5. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik konkursu finałowego.

Zapraszamy do zapoznania się ze zmienionym Regulaminem Pucharu Polski WKKW i zachęcamy do śledzenia tych rozgrywek w sezonie 2017.

Regulamin PP WKKW 2017

Regulamin PP WKKW 2017 (zaznaczone zmiany)

 

Jaroszówka - zgłoszenia

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2018
Designed by Jakub Krukowski