Home

II Eliminacja Pucharu

Już w najbliższy weekend od 28 do 30 kwietnia na terenie Hipodromu Sopot odbędzie się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w aż 7 konkursach, 5 międzynarodowych –CCI3*, CCI2*, CIC2*, CCI1* i CIC1* oraz w 2 krajowych – CNC P, CNC L. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono ponad 200 par, a na starcie oprócz zawodników z Polski zobaczymy jeźdźców z Austrii, Białorusi, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Kanady, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Ukrainy i USA. Bardzo dobra infrastruktura sopockiego hipodromu oraz warunki rozgrywania zawodów sprawiają, że w zawodach tych co roku startują najlepsi jeźdźcy z całej Europy. Na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak Andreas Dibowski i Sara Algotsson Ostholt.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród Seniorów i Juniorów, w zawodach wystartuję czołówka polskich zawodników. Zawody będą tym bardziej emocjonujące, ponieważ wielu jeźdźców będzie walczyć o kwalifikacje do Mistrzostw Europy WKKW. Wśród Seniorów zobaczymy między innymi Pawła Spisaka (JKS Dako Galant Skibno), Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko), Artura Społowicza (KJ Jaroszówka) i Mateusza Kiempe (SCSJ Coval Biały Bór) - lidera w kategorii Seniorów po pierwszej Eliminacji. W kategorii Juniorów natomiast wystartuje Anna Karpińska (JKS Dako Galant Skibno) aktualna liderka kategorii oraz wiceliderka Julia Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice).

Zawody rozpoczynają się w piątek od próby ujeżdżenia wszystkich konkursów i skoków konkursów krajowych. W sobotę zostanie rozegrana próba terenowa wszystkich konkursów, a w niedziele skoki konkursów międzynarodowych. Zapraszamy na Hipodrom w Sopocie.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2018
Designed by Jakub Krukowski