Home

Puchar Polski WKKW po drugiej Eliminacji

W dniach od 28 do 30 kwietnia na terenie Hipodromu Sopot rozegrano II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dobrze obsadzonych pięciu konkursach międzynarodowych (CCI3*,CIC2*, CCI2*, CCI1* i CIC1*) oraz w dwóch konkursach krajowych (P, L).

W kategorii Seniorów na prowadzeniu pozostaje Mateusz Kiempa z SCSJ Coval Biały Bór, który ponownie wygrał konkurs CIC2* tym razem na koniu Lassban Radovix, na drugie miejsce awansował Paweł Warszawski z SJ Baborówko, a na miejsce trzecie awansowała Paulina Maciejewska z ZKS Drzonków. Paweł Spisak z JKS Dako Galant Skibno zajął bardzo dobre drugie miejsce w konkursie CCI3* na koniu Banderas, ale w związku z nieobecnością podczas I Eliminacji w Jaroszówce zawodnik nie jest wysoko sklasyfikowany w rankingu.

 

W kategorii Juniorów na czele pozostają Anna Karpińska z JKS Dako Galant Skibno, która wywalczyła czwarte miejsce w konkursie CIC1* na koniu Solandria, Julia Ślązak reprezentująca klub LZJ Drama Zbrosławice, a miejsce trzecie zajmuje Helena Zagała z SKJ WJ Piaseccy Equestrian.

Na prowadzenie w kategorii Juniorów Młodszych wyszła Pauline Wieczorek z LKS Dragon Nowelice, a wśród Młodzików na pierwszym stopniu podium jest Hanna Szeliga z KJ Szarża Bolęcin, natomiast Marcin Miętus z KJ Facimiech jest liderem w kategorii Amatorów.

W rankingu klubowym na czele stawki jest ZKS Drzonków dla których punkty zdobywali Paulina Maciejewska oraz Michał Knap w kategorii Seniorów oraz Wiktoria Knap i Julia Kałużyńska wśród Juniorów.

Kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW już za trzy tygodnie, podczas międzynarodowych zawodów WKKW w Strzegomiu. Zapraszamy !

Poniżej aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2018
Designed by Jakub Krukowski