Home

III Eliminacja Pucharu Polski WKKW

Przed nami kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW, już od środy 17 maja będziemy mogli oglądać rywalizację zawodników podczas zawodów Strzegom Horse Trials. Zawodnicy o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski będą walczyć w 6 konkursach międzynarodowych–CICO3*, CCI3*, CCI2*, CIC2*, CCI1* i CIC1*. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono ponad 280 par, a na starcie oprócz zawodników z Polski zobaczymy jeźdźców z Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch, Węgier i Wielkiej Brytanii. Wspaniała infrastruktura hipodromu w Morawie oraz warunki rozgrywania zawodów sprawiają, że na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak: Sandra Auffarth, Karin Donckers, Linda Algotson oraz Stefano Breciarolii.

Bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja wśród Seniorów, w zawodach wystartuje czołówka kategorii. Zobaczymy między innymi aktualnego lidera klasyfikacji Mateusza Kiempe (SCSJ Coval Biały Bór), Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko), Artura Społowicza (KJ Jaroszówka), Pawła Spisaka (JKS Dako Galant Skibno) oraz Paulinę Maciejewską (ZKS Drzonków) zajmującą trzecią pozycję w kategorii Seniorów po dwóch Eliminacjach.

Natomiast w kategorii Juniorów wystartuje aktualna liderka Anna Karpińska (JKS Dako Galant Skibno), wiceliderka Julia Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian) i Julia Elzanowska (SJ Baborówko) zeszłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów.

Zawody rozpoczynają się już od środy, ujeżdżenie będzie odbywać się w środę, czwartek i piątek. Cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę, a skoki zostaną rozegrane w sobotę i niedziele. Zapraszamy na Hipodrom w Morawie koło Strzegomia.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2018
Designed by Jakub Krukowski