Home

Finał Pucharu Polski WKKW

Zawodnicy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego mają za sobą dziewięć eliminacji, które odbyły się na przestrzeni minionego półrocza w ośrodkach jeździeckich na terenie całej Polski. W najbliższy weekend, podczas zawodów Baborówko Horse Sale Show w Baborówku k/Szamotuł, odbędzie się finał Pucharu Polski WKKW 2017.

Zawodnicy rywalizują w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii klubowej. W najbardziej prestiżowej kategorii Pucharu Polski WKKW, wśród seniorów, w rankingu prowadzi tegoroczny Mistrz Polski WKKW, Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno). Na drugim miejscu przed finałem plasuje się zeszłoroczny zdobywca złotego medalu Pucharu Polski WKKW, Mariusz Kleniuk (LKJ "Hipologia" Strzegom), a trzecie miejsce na ten moment należy do Mateusza Kiempy (SCSJ Coval Biały Bór).

 

Wśród juniorów w rankingu prowadzi Wiktoria Knap (ZKS Drzonków). W kategorii juniorów młodszych na pierwszej pozycji ex aequo są Amelia Mokrzycka (LKS Stragona Strzegom) oraz Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka). W rankingu młodzików prowadzi Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), a w kategorii amatorów w roli liderki jest Katarzyna Jachlewska (KJ La Scalla). Przed finałem w kategorii klubowej na pierwszym miejscu plasuje się ZKS Drzonków.

W rankingach ciągle możliwe są przetasowania i z pewnością forma zawodników na Baborówko Horse Sale Show zaważy o kształcie rankingów końcowych, bo punkty za udział finale liczone są razy 1,5. Do końcowych rankingów Pucharu Polski WKKW będą liczyły się także trzy najlepsze wyniki spośród wszystkich eliminacji, w jakich dany zawodnik brał udział.

A jest o co walczyć. Zwycięzca w rankingu seniorów, prócz nagród finansowych, otrzyma szyte na miarę siodło marki Equipe z linii E-Carbon, ufundowane przez głównego sponsora cyklu firmę X-horse, wyłącznego przedstawiciela marki Equipe w Polsce. W młodszych kategoriach wiekowych zwycięzcy - prócz premii finansowych - otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Fenix, Thule i Concordia.

Finał Pucharu Polski WKKW 2017 będzie rozgrywany w ramach zawodów Baborówko Horse Sale Show, które odbędą się w dniach od 29 września do 1 października 2017 r. w Baborówku k/Szamotuł. W ramach wydarzenia odbędą się międzynarodowe i krajowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, a także aukcja koni sportowych z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski