Home

Przed VII eliminacją Pucharu w Facimiechu

W dniach od 15 do 17 czerwca w Klubie Jeździeckim Facimiech odbędą się krajowe zawody WKKW. Lista zgłoszeń na zawody jest pełna, ponieważ w ich ramach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców, eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz siódma eliminacja Pucharu Polski WKKW. Punkty rankingowe będą mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych.

 

Choć w Facimiechu zobaczymy wielu zawodników z kategorii seniorów, to punkty rankingowe będą zbierać tylko Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) i Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom) - tylko ci dwa jeźdźcy zgłosili się do konkursu CNC2*, z którego punkty liczą się do rankingu tej kategorii.

Spośród młodych jeźdźców w zawodach weźmie udział czołówka rankingu Pucharu Polski WKKW. O utrzymanie swoich pozycji lub awans będą walczyć obecna liderka Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), zajmująca drugie miejsce Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków) i zajmująca trzecie miejsce Weronika Krzyśpiak (KJ Dziecinów).

Na starcie w Facimiechu stanie także pierwsza trójka z rankingu juniorów Pucharu Polski WKKW. Filip Dziuba (KJ Jaroszówka) i Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice) będą rywalizować o pozycję lidera/liderki - obecnie zawodnicy zajmują pierwsze miejsce ex aequo. Z miejsca trzeciego walczyć o awans w rankingu będzie Anna Karpińska (JKS Dako-Galant Skibno).

Pozycji lidera w Facimiechu będzie także bronił Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), który jako jedyny spośród juniorów młodszych stawi się na starcie zawodów. Na siódmej eliminacji Pucharu nie zobaczymy natomiast Gabrieli Kozłowskiej (SJ Baborówko), która obecnie zajmuje drugie miejsce oraz zajmujących ex aequo trzecie miejsce Aurelii Zdanowskiej (Pomorska Liga Jeździecka) i Małgorzaty Kuś (SJ Baborówko).

Spośród młodzików o pozycję liderki będzie mogła zawalczyć zajmująca obecnie drugie miejsce Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn), bo na zawodach zabraknie Pauliny Kiempy (HKS Lotna Słupsk), która teraz znajduje się na miejscu pierwszym.

Z czołówki rankingu amatorów w zawodach w Facimiechu wystartują reprezentująca gospodarzy i zajmująca pierwszą pozycję w rankingu Joanna Gardulska (KJ Facimiech) oraz Magda Mirosz (SKJ GROBICE), która obecnie znajduje się na drugim miejscu ex aequo z Julią Bronś (KJ Pawlak Equestrian).

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski