Home Aktualności

Po siódmej eliminacji w Facimiechu

W miniony weekend w Klubie Jeździeckim Facimiech odbyły się krajowe zawody WKKW, a w ich ramach Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców i Juniorów oraz eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W ramach zawodów jeźdźcy i amazonki zbierali także punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW 2018.

W czołówce rankingu seniorów bez zmian. Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) był jedynym zawodnikiem, który wystartował w konkursie eliminacyjnym i zebrał punkty do rankingu seniorów Puchar Polski WKKW 2018 w Facimiechu. Zawody były pierwszym konkursem eliminacyjnym dla Pawła Spisaka, który do swojej puli dopisał pierwsze 70 punktów. Po siódmej eliminacji pierwsze miejsce nadal należy do Mateusza Kiempy (CSJ Coval), drugie miejsce do Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko), a trzecie - do Joanny Pawlak (Pawlak Equestrian).

Wśród młodych jeźdźców pozycję liderki utrzymała po siódmej eliminacji Wiktoria Knap (ZKS Drzonków). Tuż za nią uplasowała się amazonka z tego samego klubu - Paulina Maciejewska (ZKD Drzonków). Trzecie miejsce po siódmej eliminacji Pucharu Polski WKKW należy do Roksany Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian).

Wśród juniorów z miejsca czwartego na miejsce pierwsze po siódmej eliminacji wysunęła się Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Amazonka wczoraj dopisała sobie 52 punkty rankingowe. Miejsce drugie zajmują ex aequo Pauline Wieczorek (LKD Dragon Nowelice) oraz Julia Gillmaier (KS Gillmaier).

Swojej pozycji lidera w rankingu juniorów młodszych od kilku eliminacji nie oddaje Diego Pianiaszek (Pomorska Liga Jeździecka), a jego przewaga nad pozostałymi zawodnikami się powiększa. Drugie miejsce po siódmej eliminacji zajmuje Weronika Rozbiewska (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), a miejsce trzecie - Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko).

Na miejsce pierwsze z miejsca drugiego w kategorii młodzików awansowała Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn), która jako jedyna z czołówki stawiła się w Facimiechu. Drugie miejsce zajmuje obecnie Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk), a miejsce trzecie ex aequo Laura Uziębło (DKS Drzonków) i Klaudia Gawdzik (KJ Aromer).

Pozycję liderki wśród amatorów utrzymała Joanna Gardulska (KJ Facimiech), miejsce drugie po siódmej eliminacji należy do Magdy Mirosz (SKJ Grobice), a miejsce trzecie - do Agnieszki Cywickiej (KJ Facimiech).

W rankingu klubowym po siódmej eliminacji prowadzi ZKS Drzonków, dla którego punktowały Wiktoria Knap (MJ), Paulina Maciejewska (MJ), Katja Gontowiuk (J), Laura Uziębło (M). Na miejscu drugim jest SJ Baborówko, a miejsce trzecie zajmuje KJ Jaroszówka.

W przyszły weekend odbędzie się ósma eliminacja Pucharu Polski WKKW, rozgrywana podczas zawodów w Kwiekach na poziomie LL, L, P i CIC1*. Punkty rankingowe będą mogli zbierać zawodnicy kategorii od młodych jeźdźców do amatorów.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski