Home Aktualności

Puchar Polski po IX eliminacji w Strzegomiu

W miniony weekend podczas Lotto Strzegom Horse Trails odbyła się dziewiąta eliminacja Pucharu Polski WKKW 2018.

Pozycji lidera w kategorii seniorów od kilku eliminacji nie oddaje Mateusz Kiempa (CSJ Coval), który w Strzegomiu tylko umocnił swoją pozycję. Ze stratą 54 punktów drugą pozycję zajmuje Paweł Warszawski (SJ Baborówko), a miejsce trzecie ze stratą 98 punktów do lidera - Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian).

W rankingu seniorów pierwsze punkty zebrał Jan Kamiński (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu), dla którego Strzegom Horse Trails były pierwszymi zawodami po kilkumiesięcznej przerwie w startach.

Bez zmian po dziewiątej eliminacji w czołówce młodych jeźdźców. Dwie pierwsze pozycje należą do reprezentantek ZKS Drzonków - pozycję liderki zajmuje Wiktoria Knap, a miejsce drugie - Paulina Maciejewska. Na miejscu trzecim uplasowana jest Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian).

Wśród juniorów na miejsce pierwsze z miejsca drugiego po dziewiątej eliminacji awansowała Julia Gillmaier (KJ Gillmaier). Na miejsce drugie spadła nieobecna w Strzegomiu Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Miejsce trzecie zajmuje Filip Dziuba (KJ Jaroszówka).

Prowadzenia w rankingu juniorów młodszych po kolejnej z rzędu eliminacji nie oddaje Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), którego dzieli 69 punktów od zajmującej drugiej miejsce Gabrieli Kozłowskiej (SJ Baborówko). Miejsce trzecie po dziewiątej eliminacji zajmuje Małgorzata Kuś (SJ Baborówko) ze stratą 73 punktów do lidera.

Bez zmian na pozycjach liderek w rankingach młodzików i amatorów. Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn) utrzymała pozycję liderki wśród młodzików, a Joanna Gardulska (KJ Facimiech) - wśród amatorów.

Na pierwszym miejscu w rankingu klubowym jest ZKS Drzonków.

Dziesiąta eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się w Walewicach w dniach od 14 do 15 lipca. W ramach zawodów odbędą się konkursy CNC1*, P, L, LL 85 i LL 70. Punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW będą mogli zbierać zawodnicy od młodych jeźdźców do amatorów.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski