Home

Przed dziesiątą eliminacją w Walewicach

W nadchodzący weekend w Walewicach odbędą się zawody krajowe, w ramach których odbędą się konkursy LL (70 i 85), L, P i CNC1*. Punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW będą mogli zbierać zawodnicy kategorii wiekowych od młodych jeźdźców do amatorów.

Wielu młodych jeźdźców i juniorów w tym tygodniu reprezentuje barwy Polski w Mistrzostwach Europy Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców we francuskim Fontainebleau, dlatego w Walewicach zabraknie czołówki zawodników z tych kategorii.

Szansę na awans w rankingu młodych jeźdźców będą natomiast mieć Zofia Pogodzińska (UKS Akademia Jeździectwa) i Agnieszka Nawrot (KJ Facimiech), które staną na starcie w Walewicach.

Wśród juniorów z czołówki w Walewicach będzie rywalizować tylko Filip Dziuba (KJ Jaroszówka), ponieważ liderka Julia Gillmaier (KS Gillmaier) i zajmująca drugie miejsce Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian) w tym tygodniu rywalizują w Mistrzostwach Europy Juniorów.

Wśród juniorów młodszych z czołówki rankingu rywalizować będzie Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka).

W Walewicach na starcie spośród młodzików staną amazonki z dwóch pierwszych miejsc: Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn) i Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk). Podobnie z czołówki amatorów stawią się dwie pierwsze zawodniczki: Joanna Gardulska (KJ Facimiech) oraz Magda Mirosz (SKJ Grobice).

Zawody w Walewicach rozegrane zostaną w dniach 14 i 15 lipca. W sobotę zawodnicy wystartują w próbie ujeżdżenia i skoków, a w niedzielę odbędzie się próba terenowa.

Organizatorami zawodów są Klub Jeździecki Gabon Walewice oraz Stadnina Koni Walewice.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2020
Designed by Jakub Krukowski