Home

Po dziesiątej eliminacji w Walewicach

W miniony weekend, od 14 do 15 lipca, w Stadninie Koni Walewice odbyła się dziesiąta eliminacja Pucharu Polski WKKW. Punkty rankingowe mogli zbierać zawodnicy od młodych jeźdźców do amatorów.

Ze względu na odbywające się w tym samym terminie Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców, Juniorów i Dzieci, w Walewicach nie stawiła się czołówka kategorii młodych jeźdźców i juniorów.

Spośród młodych jeźdźców punkty rankingowe dopisały sobie Zofia Pogodzińska (UKS Akademia Jeździectwa) oraz Agnieszka Nawrot (KJ Facimiech). Spośród juniorów - Magdalena Paraszczuk (KJ Szarża). Czołówka w obu kategoriach wiekowych nie zmieniła się po dziesiątej eliminacji.

Wśród młodych jeźdźców pierwsze miejsce zajmuje Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), drugie - Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków), trzecie - Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian). Wśród juniorów pierwszą pozycję zajmuje Julia Gillmaier (KJ Gillmaier), drugą - Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), trzecią - Filip Dziuba (KJ Jaroszówka).

Kolejną eliminację z rzędu w rankingu juniorów młodszych prowadzi Diego Pieniaszek (Pomorska Akademia Jeździecka). Drugie miejsce zajmuje Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice) ze stratą 70 punktów do lidera, a trzecie miejsce - Agata Piskadło (LKS Stragona) ze stratą 73 punktów do lidera.

W rankingu młodzików kolejną eliminację z rzędu prowadzi Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn). Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk), a na miejsce trzecie z miejsca siódmego awansowała Wirginia Dąbrowska (KJ Szarża).

Wśród amatorów na pierwsze miejsce wysunęła się Magda Mirosz (SKJ Grobice). Drugie miejsce po dziesiątej eliminacji zajmuje Joanna Gardulska (KJ Facimiech), a miejsce trzecie należy obecnie do Julii Bronś (KJ Pawlak Equestrian).

W rankingu klubowym prowadzi ZKS Drzonków. Miejsce drugie należy do SJ Baborówko, a miejsce trzecie - KJ Pawlak Equestrian.

Przed nami niemal trzytygodniowa przerwa do jedenastej eliminacji Pucharu Polski WKKW. Odbędzie się ona w Stadzie Ogierów Bogusławice w dniach od 4 do 5 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy będą mogli rywalizować w konkursach na poziomach CNC1*, P, L i LL.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski