Home

Dwa razy eliminacja Pucharu Polski WKKW

Za nami trzynasta eliminacja Pucharu Polski WKKW, rozgrywana w  poprzedni weekend podczas zawodów Facimiech Horse Trials, a przed nami kolejne - czternasta i piętnasta, rozgrywane w przyszły weekend podczas zawodów w Sopocie i Mosznie.

W ramach eliminacji w Facimiechu punkty rankingowe zbierali zawodnicy niższych kategorii wiekowych - od młodych jeźdźców do amatorów. Zmiana nastąpiła na pozycji lidera w młodych jeźdźcach. Tu Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian) zaliczyła awans w rankingu z miejsca trzeciego na miejsce pierwsze. Na miejsce drugie spadła Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), a na miejsce trzecie - Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków). Po minionym weekendzie bez zmian w czołówce rankingów juniorów, juniorów młodszych, młodzików i amatorów.

W kolejny weekend równolegle odbędą się dwie eliminacje Pucharu Polski WKKW 2018. W Sopocie odbędzie się czternasta eliminacja w ramach konkursów na poziomie CIC 1*, CIC2*, CIC3*, ZK P i ZK L. Punkty rankingowe będą mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych.

Na starcie w Sopocie z czołówek rankingów zobaczymy m.in. Mateusza Kiempę (CSJ Coval) i Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko) z seniorów, Filipa Dziubę (KJ Jaroszówka) i Helenę Zagałę (SKJ WJ Piaseccy Equestrian) z juniorów, Diego Pieniaszka (Pomorska Liga Jeździecka) i Gabrielę Kozłowską (SJ Baborówko) z juniorów młodszych.

W LKJ Moszna odbędą się natomiast konkursy krajowe na poziomie LL 85, L, P, 1*, w ramach których rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW Kuców i Mistrzostwa Śląska i Opolszczyzny. Punkty w Mosznie będą mogli dopisać sobie zawodnicy niższych kategorii wiekowych - od młodych jeźdźców do amatorów.

Na starcie w Mosznie z czołówek rankingów zobaczymy m.in. Julię Witkowską (SKJ Beckersport Raszyn) i Klaudię Gawdzik (KJ Aromer) z młodzików. W Mosznie zobaczymy także zawodników z kategorii seniorów: Mariusza Kleniuka (LKJ Hipologia Strzegom), Martę Dziak-Gierlicz (SKJ Grobice) czy Małgorzatę Świderek-Baran (KJ Aromer).

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski