Home

Przed ostatnią eliminacją w Strzegomiu

W miniony weekend odbyły się dwie eliminacje Pucharu Polski WKKW: czternasta w Mosznie oraz piętnasta w Sopocie. Przed nami ostatnia przed finałem eliminacja, rozgrywana w ramach Strzegom Autumn Show.

W LKJ Moszna punkty rankingowe w konkursach krajowych na poziomie LL 85, L, P, 1* zbierać mogli zawodnicy niższych kategorii wiekowych - od młodych jeźdźców do amatorów. Podczas Jeździeckiego Triatlonu WKKW w Sopocie w konkursach CIC1*, CIC2*, CIC3*, ZK P i ZK punkty mogli dopisać sobie zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych.

Po minionym weekendzie wśród seniorów na pierwszym miejscu umocnił się Mateusz Kiempa (CSJ Coval), który dopisał sobie 85 punktów za najwyższą pozycję spośród Polaków w konkursie CIC3* w Sopocie. Na drugiej pozycji w rankingu jest Joanna Pawlak (Pawlak Equestrian), a na miejscu trzecim - Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

Czołówka rankingu młodych jeźdźców bez zmian. Punkty rankingowe w tej kategorii dopisały sobie w Sopocie tylko Małgorzata Cybulska (SJ Baborówko) oraz Kamila Kozon (SKSK Stare Babice).

Ze znakomitego wyniku w Sopocie oraz awansu w rankingu Pucharu Polski WKKW może cieszyć się juniorka Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Amazonka na koniu Contendro Lady wykazała się w Sopocie znakomitą postawą w konkursie CIC2*, zajmując w nim pierwszą lokatę przed Pawłem Warszawskim (SJ Baborówko) i Małgorzatą Cybulską (SJ Baborówko). Dobry wynik w Sopocie pozwolił amazonce awansować z miejsca trzeciego na miejsce pierwsze w kategorii juniorów Pucharu Polski WKKW. Na miejscu drugim w tej kategorii wiekowej jest obecnie Julia Gillmaier (KJ Gillmaier), a na miejscu trzecim - Filip Dziuba (KJ Jaroszówka).

Bez zmian w czołówce rankingu juniorów młodszych. Przed ostatnią eliminacją pierwsze miejsce zajmuje Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), drugie miejsce - Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), a trzecie - Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko).

Wśród młodzików punkty do rankingu dopisały sobie amazonki z czołówki: Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn) na pozycji liderki, Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk) na drugim miejscu i Klaudia Gawdzik (KJ Aromer) na trzecim miejscu.

Bez zmian także w rankingu amatorów: pierwsze miejsce ex aequo zajmują Magda Mirosz (SKJ Grobice) i Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie - Joanna Gardulska (KJ Facimiech).

W dniach od 14 do 16 września w Strzegomiu odbędzie się ostatnia eliminacja Pucharu Polski WKKW przed finałem w Baborówku. W programie zawodów znalazły się konkursy międzynarodowe na poziomie CIC 2*/1*, CCI1*, CICYH1* oraz konkursy krajowe na poziomie ZK 1*/P/L/LL.

Na starcie w Strzegomiu nie zobaczymy czołówki w rankingu seniorów, ale punkty w tej kategorii będą zbierać m.in. znajdujący się obecnie na czwartej pozycji Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom) i Ksawery Śniegucki (KS Gillmaier), zajmujący piątą pozycję. Z czołówki młodych jeźdźców zobaczymy w Strzegomiu Paulinę Maciejewską (ZKS Drzonków), z czołówki juniorów - Julię Gillmaier (KS Gillmaier) i Filipa Dziubę (KJ Jaroszówka), z czołówki juniorów młodszych - Diego Pieniaszka (Pomorska Liga Jeździecka) i Karolinę Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), z czołówki amatorów - Joannę Gardulską (KJ Facimiech).

Zawody w Strzegomiu to ostatnia, szesnasta eliminacja Pucharu Polski WKKW.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski