Home

Siedem złotych medali Pucharu Polski WKKW

Zakończył się finał Pucharu Polski WKKW, rozgrywany w ramach zawodów Baborówko Horse Sale Show. Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych, a ich wyniki zliczały się do rankingu kategorii klubowej.

- WKKW intensywnie się rozwija, co jest wyraźnie widoczne szczególnie w niższych kategoriach wiekowych. W młodzikach w 2015 roku w przynajmniej jednej eliminacji wzięło udział 9 zawodników. W 2018 roku było ich już 29. Podobnie w kategorii juniorów młodszych, w której w 2015 roku sklasyfikowanych było 29 zawodników, a w 2018 - 40. Naszą ideą jest to, żeby Puchar Polski WKKW stymulował rozwój tej konkurencji jeździeckiej zarówno z perspektywy zawodników, jak i kibiców. Z tą myślą modyfikujemy regulamin rozgrywek. - mówi Henryk Święcicki jr, koordynator rozgrywek - W harmonogramie Pucharu Polski WKKW znalazło się w tym roku aż szesnaście eliminacji, rozgrywanych przez cały sezon w ośrodkach jeździeckich na terenie całej Polski. Dziękujemy organizatorom eliminacji za zaangażowanie w przeprowadzenie rozgrywek. - dodaje.

Złoty medal Pucharu Polski WKKW 2018 seniorów zdobył Mateusz Kiempa (CSJ Coval). Zawodnik wziął udział w siedmiu eliminacjach. W konkursach eliminacyjnych Kiempa zajmował czołowe lokaty, co pozwoliło mu zebrać komplet punktów jeszcze przed Finałem. W klasyfikacji konkursu CIC3* w Baborówku, w ramach którego rozgrywany był finał, zawodnik zajął dopiero ósme miejsce, ale wysoka liczba punktów rankingowych pozwoliła mu zachować pozycję lidera. Drugie miejsce i srebrny medal Pucharu Polski WKKW zdobyła Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie - Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

Konkurs CIC2* wyłonił zdobywców Pucharu Polski WKKW w kategorii młodych jeźdźców. Złoty medal zdobyła Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która wzięła udział w sześciu eliminacjach. Amazonka w konkursie CIC2* podczas finału wykazała się dobrą postawą w próbie skoków przez przeszkody, a w klasyfikacji końcowej konkursu zajęła wysokie szóste miejsce. Srebrny medal Pucharu Polski WKKW 2018 zdobyła Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian), a medal brązowy trafił do Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków).

W ramach konkursu CIC1* rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW juniorów. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Julia Gillmaier (KS Gillmaier). Amazonka wzięła udział w siedmiu eliminacjach podczas całego sezonu. Srebrny medal należy do Heleny Zagały (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), a medal brązowy - do Filipa Dziuby (KJ Jaroszówska).

W konkursie na poziomie P rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW juniorów młodszych. Złoty medal wygrał Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), który wziął udział w dziewięciu eliminacjach oraz przez cały okres rozgrywania Pucharu Polski WKKW znajdował się w czołówce rankingu. Drugie miejsce zajęła Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko), a miejsce trzecie - Natasza Wostal.

Konkurs klasy L rozstrzygnął rywalizację w ramach Pucharu Polski WKKW w kategorii młodzików i amatorów. Wśród młodzików złoty medal zdobyła Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn), która wzięła udział w sześciu eliminacjach. Srebrny medal trafił do Pauliny Kiempy (HKS Lotna Słupsk), a medal brązowy - do Zofii Michalak (bez przynależności klubowej).

W kategorii amatorów pierwsze miejsce w Pucharze Polski WKKW zdobyła Magda Mirosz (SKJ Grobice), która wzięła udział w czterech eliminacjach. Miejsce drugie zajęła Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie - Weronika Mikołajczak (RKJ Raszyn).

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce w Pucharze Polski WKKW 2018 zdobył klub ZKS Drzonków. Drugie miejsce należy do KJ Pawlak Equestrian, a miejsce trzecie - do SJ Baborówko.

Po raz kolejny rywalizację w ramach Pucharu Polski WKKW wsparli sponsorzy, którzy ufundowali nagrody rzeczowe. Mateusz Kiempa (CSJ Coval) jako zwycięzca w najwyższej kategorii wiekowej oprócz premii finansowej otrzyma szyte na miarę siodło marki Equipe, a zawodnicy niższych kategorii wiekowych – m.in. sprzęt jeździecki marki Canter Club ufundowane przez firmę Fenix, sprzęt sportowy marki THULE oraz vouchery na ubezpieczenie koni od firmy Concordia Ubezpieczenia.

Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.