Home

I Eliminacja Pucharu Polski WKKW

W ostatni weekend 5-7.04.2019 przy bardzo słonecznej pogodzie odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW 2019 w ramach zawodów Strzegom Spring Open, odbywające się w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Strzegomiu. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w czterech konkursach międzynarodowych (CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-Intro) oraz w pięciu konkursach krajowych (CNC2*, CNC1*, CNC-L, CNC-L18 i CNC-LL).

W kategorii seniorów liderem został Mariusz Kleniuk reprezentujący klub LKJ Hippologia Strzegom, który w konkursie CCI4* zajął 11 miejsce. Na drugim miejscu w kategorii seniorów Pucharu uplasował się Mateusz Kiempa (CSJ Coval), a na trzecim – Jan Kamiński (Equikam Sp. z o.o.).

W młodych jeźdźcach pierwszą pozycję po pierwszej eliminacji objęła Paulina Maciejewska z ZKS Drzonków, która z Jangcy L jako jedyna ze swojej kategorii wiekowej wystartowała w trudnym konkursie CCI3* tym samym zdobywając maksymalną ilość punktów. Druga w kategorii młodych jeźdźców jest Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), a trzecia Julia Gillmaier (KS Gillmaier).

W kategorii juniorów pierwszą pozycję wywalczyła Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), która w bardzo dobrym stylu ukończyła konkurs CCI2*. Druga w tej kategorii wiekowej jest Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków), a trzecia – Amelia Mokrzycka (LKJ Hippologia Strzegom).

W juniorach młodszych pierwszą pozycję w rankingu po pierwszej eliminacji objęła Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko). Na drugim miejscu uplasowała się Kamila Cygan (KJ Pawlak Equestrian), a na trzecim w tej kategorii – Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice).

W młodzikach pierwszą pozycję zajęła Karolina Miś (KJ Koko Brzeźniki). Następnie Katarzyna Żuchowicka (SKJ Legia Kozielska) na miejscu drugim i Zuzanna Społowicz (KJ Jaroszówka) na trzecim miejscu w rankingu.

W nowej kategorii OPEN najlepszym zawodnikiem po pierwszej eliminacji Pucharu Polski WKKW 2019 jest Jacek Kowerski (JKS Dako Galant). Drugie miejsce w tej kategorii zajmuje Marcin Michałek (KJ Facimiech), a trzecie - Jarosław Wygachiewicz (KJ Strzała).

W przyszły weekend, w dniach 13-14 kwietnia w Stadzie Ogierów Bogusławice odbędzie się druga eliminacja Pucharu Polski WKKW 2019. W ramach zawodów krajowych odbędą się konkursy LL70, LL85, L, 1*, oraz konkurs 2*, dlatego punkty w rankingu Pucharu będą mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii poza seniorami.