Home

III Eliminacja Pucharu Polski WKKW

Za nami kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW, która odbyła się w miniony weekend 26-28.04.2019) na Hipodromie w Sopocie. W czasie tych zawodów rozegrane zostały Mistrzostwa Polski WKKW Seniorów oraz trzecia eliminacja Pucharu Polski WKKW.

Rywalizacja wśród Seniorów była niezwykle emocjonująca. W licznie obsadzonym konkursie CCI4*-S zwyciężył reprezentant Polski – Paweł Spisak z JKS Dako Galant na Banderasie, a w pierwszej 10 znalazło się aż 5 innych Polaków. O zwycięstwie Pawła Spisaka w konkursie zdecydowała dobra postawa w ujeżdżeniu i crossie oraz bezbłędna jazda w próbie skoków, która ostatecznie dała parze złoty medal Mistrzostw Polski WKKW Seniorów oraz maksymalną ilość punktów do klasyfikacji Pucharu (85). Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski zajął Mateusz Kiempa (CSJ Coval), który dzięki temu awansował na pozycję lidera w rankingu Pucharu Polski. Trzecie miejsce w Mistrzostwach zajęła Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian) utrzymując tym samym swoją pozycję w klasyfikacji Seniorów. Drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski aktualnie zajmuje Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom), a trzecie Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

W rankingu Młodych Jeźdźców pozycję lidera utrzymała Aleksandra Chmielińska z LKJ Hippologia Strzegom. Drugie miejsce należy do Juli Sopińskiej z KJ Dziecinów , a miejsce trzecie - do Pauliny Maciejewskiej z ZKS Drzonków.

W rankingu Juniorów na pierwsze miejsce z miejsca trzeciego awansowała Pauline Wieczorek z LKS Dragon Nowielice. Na drugim miejscu aktualnie znajduje się Alicja Tropiło (KJ Dziecinów), a na trzecim Weronika Rozbiewska (SKJ WJ Piaseccy Equestrian)

W kategorii Juniorów Młodszych pozycję lidera utrzymała Gabriela Kozłowska reprezentująca
SJ Baborówko, posiadając 23 punkty przewagi nad Karoliną Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), która aktualnie zajmuje miejsce drugie. Miejsce trzecie w rankingu utrzymała Zofia Złotnicka z SKJ WJ Piaseccy Equestrian.

W rankingu Młodzików, awans z miejsca trzeciego zdobyła Wirginia Dąbrowska z KJ Szarża. Na drugim miejscu znajduje się Antonina Popiel z UKS Akademia Jeździecka, tracąc do lidera 10 punktów. Na trzecim miejscu obecnie znajduje się Katarzyna Żuchowicka z SKJ Grobice.

Po trzeciej eliminacji w kategorii Open pierwsze miejsce zajmuje Marcin Michałek z KJ Facimiech. Tuż za nim na miejscu drugim reprezentant klubu KJ Aromer – Piotr Piasecki , a na miejscu trzecim Joanna Mandecka-Turczyńska z KJ Facimiech.

W rankingu klubowym pierwsze miejsce zajmuje LKJ Hippologia Strzegom, miejsce drugie należy do SJ Baborówko, a miejsce trzecie do SKJ WJ Piaseccy Equestrian.

Czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW 2019 odbędzie się w Racocie już za dwa tygodnie - w dniach 11-12.05.2019, podczas których rozegrane zostaną zawody krajowe.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski