Home

V Eliminacja Pucharu Polski WKKW

W dniach 23-26.05.2019 podczas 12. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, odbyła się V eliminacja Pucharu Polski WKKW. W pięciu międzynarodowych konkursach rywalizowało 170 par z 14 krajów. W trakcie zawodów rozegrany został również konkurs ZR-L, w którym wzięło udział 55 zawodników z Polski, Czech i Niemiec.

W konkursie CCIO4*-L Seniorzy walczyli nie tylko o punkty do Pucharu Polski WKKW ale także o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w przyszłym roku w Tokio. Konkurs ten wygrał Paweł Spisak reprezentujący JKS Dako Galant, zdobywając tym samym maksymalną ilość punktów do rankingu. Aktualnie w klasyfikacji Seniorów liderem jest Mateusz Kiempa (CSJ Coval), który umocnił swoją pozycję, zajmując 8 miejsce (najwyżej wśród Polaków) w licznie obsadzonym konkursie CCI4*-S. Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom), a na trzecim Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

W kategorii Młodych Jeźdźców prowadzenie utrzymała zawodniczka reprezentująca LKJ Hippologia Strzegom - Aleksandra Chmielińska. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Julia Sopińska (KJ Dziecinów) oraz Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków).

Nowym liderem w kategorii Juniorów jest Katja Gontowiuk z ZKS Drzonków. Awans z miejsca czwartego na miejsce drugie zaliczyła Pauline Wieczorek z LKS Dragon Nowielice, której do pozycji lidera brakuje 16 punktów. Na miejscu trzecim znajduje się Amelia Mokrzycka z LKJ Hippologia Strzegom.

W klasyfikacji Juniorów Młodszych zdecydowanym liderem pozostaje Gabriela Kozłowska reprezentująca SJ Baborówko, która posiada 81 punktów przewagi nad Karoliną Ślązak z LZJ Drama Zbrosławice. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Dominika Mączyńska z LKS Stragona. W rankingu Młodzików bez zmian. Na miejscu pierwszym znajduje się Wirginia Dąbrowska ( KJ Szarża). Miejsce drugie utrzymała Karolina Miś reprezentująca KJ Koko Brzeźniki oraz miejsce trzecie – Antonina Popiel z UKS Akademia Jeździectwa.

W kategorii Open liderem pozostaje Katarzyna Stąpor (LKS Stragona). Daria Kobiernik (Zielonogórski Klub Jeździecki) awansowała na miejsce drugie, a tym samym na miejsce trzecie w rankingu spadła Joanna Mandecka-Turczyńska z KJ Facimiech.

W rankingu klubowym liderem pozostaje LKJ Hippologia Strzegom, dla którego punkty zdobywali: Mariusz Kleniuk, Aleksandra Chmielińska, Amelia Mokrzycka i Patrycja Pastuszek. Drugie miejsce utrzymał klub – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko. Na miejsce trzecie awansował Equikam Sp.z o.o.

Kolejna eliminacja Pucharu Polski odbędzie się w Jaroszówce w dniach od 15 do 17 czerwca 2019.

Zapraszamy!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski