Home

Puchar Polski WKKW po VIII eliminacji

W dniach 13-14 lipca na terenie Stadniny Koni w Walewicach rozegrano VIII Eliminację Pucharu Polski WKKW. W zawodach rankingowe punkty zdobywali zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych oprócz seniorów, jednak największe zmiany w tabeli zauważyć można w najmłodszych kategoriach wiekowych oraz w grupie Open.

Czołówka rankingów młodych jeźdźców oraz juniorów pozostała bez zmian. W młodzieżowcach pierwsze miejsce zajmuje Julia Gillmaier (KJ Gillmaier), drugie miejsce należy do Aleksandry Chmielińskiej (LKJ Hippologia Strzegom), a miejsce trzecie - do Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków). W juniorach nadal na prowadzeniu Alicja Tropiło (UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny”), która wyprzedza Annę Przysadę (Racocki KJ) oraz Katję Gontowiuk (ZKS Drzonków).

W kategorii juniorów młodszych pozycję lidera utrzymała Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko), która w ten weekend wywalczyła 17 miejsce w Mistrzostwach Europy WKKW w kategorii juniorów. Tuż za nią znajduje się Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice). Miejsce trzecie należy do Juli Witkowskiej (Equikam Sp. z o.o.).

Największe zmiany zaszły w kategorii młodzików. Na miejsce pierwsze awansowała Wirginia Dąbrowska z KJ Szarża, a miejsce drugie z trzeciego wysunęła się Klaudia Gawdzik (UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny”), wyprzedzając dotychczasową liderkę Karolina Miś z KJ Koko Brzeźniki, która spadłą na miejsce trzecie.

Po ósmej eliminacji w kategorii Open pozycję lidera utrzymała Katarzyna Stąpor z LKS Stragona, na miejsce drugie awansowała zwyciężczyni konkursu 2* Joanna Truczyńska-Mandecka z KJ Facimiech, a najniższy stopień podium należy do Darii Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko).

W rankingu klubowym pierwsze miejsce zajmuje Equikam Sp. z o.o., miejsce drugie należy do SJ Baborówko, a miejsce trzecie - do LKJ Hippologia Strzegom, na miejsce 4, dzięki dobrym startom Wiktorii Knap, awansował ZKS Drzonków.

Dziewiąta eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się za dwa tygodnie w Strzegomiu. Zapraszamy!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2020
Designed by Jakub Krukowski