Home Aktualności

VIII eliminacja – Facimiech

W miniony weekend w Klubie Jeździeckim Facimiech odbyły się Krajowe oraz Międzynarodowe Zawody WKKW, a w ich ramach Mistrzostwa Polski Amatorów. Podczas zmagań jeźdźcy oraz amazonki ze wszystkich kategorii zbierali punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW 2021.

Po III eliminacji w czołówce rankingu seniorów bez zmian. Pierwsze miejsce niezmiennie należy do Mateusza Kiempy (CSJ Coval), drugie do Małgorzaty Koryckiej (Equikam), a trzecia jest Wiktoria Knap (ZKS Drzonków). Punkty do klasyfikacji z eliminacji w Facimiechu zdobyło jedynie 2 zawodników którzy z sukcesem wystartowali w konkursie CCI3*-S – Mariusz Kleniuk (5 miejsce) oraz Paulina Maciejewska (10 miejsce).

Wśród Młodzików frekwencja była bardzo duża dlatego też nastąpiły  roszady w klasyfikacji oraz pojawili się nowi zawodnicy w rankingu. Na ten moment z drugiej na pierwszą pozycję awansowała Michalina Pasterska z Ludowego Klubu Sportowego Stragona. Zofia Wójcik spada natomiast na drugą pozycję, a na trzecim miejscu ze stratą zaledwie 4 punktów jest Blanka Okoczuk. Miejsca od 2 do 7 należą do zawodniczek z KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów im. Ks. J. Poniatowskiego.

W kategorii Juniorów Młodszych również spore przetasowania. Jednak miejsce liderki z dużą przewagą punktową po dobrym starcie utrzymała Patrycja Urbaniak z KJ Jaroszówa. Druga jest Maria Krzywda z wynikiem 158 punktów, a trzecia nieobecna na eliminacjach w Facimiechu plasuje się Karolina Miś (135pkt)

Analogiczna sytuacja wystąpiła w kategorii Juniorów. Swoją pozycję umocniła na pierwszym miejscu Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice). Z trzeciego miejsca na drugie awansował Diego Pieniaszek z KJ Grek, a z drugiego na trzecie miejsce spadła Zuzanna Społowicz (KJ Jaroszówka).

Julia Gillmaier która od początku klasyfikacji utrzymywała swoją niekwestionowaną pozycję lidera, jednak nieobecna już 3 eliminację spada na 4 pozycję w rankingu. Pierwsza trójka klasyfikuje się następująco – Anna Przysada (LKS Stragona), Jakub Wiraszka (LKS Stragona) oraz Joanna Witosińska (KJ Hipodrom Five Oaks).

W kategorii Open pierwsze dwa miejsca pozostają bez zmian i należą one kolejno do Łukasza Sikorskiego (Fundacja Horse Sport) oraz Agnieszki Kopki-Sikorskiej (KJ Aromer). Na trzecie miejsce z 6 awansował Mateusz Pabijanek (St. SKJ Bobrowy Staw).

Za niespełna 3 tygodnie (20-22.08) odbędzie się już dziewiąta eliminacja Pucharu Polski WKKW 2021, rozgrywana podczas zawodów w Strzegomiu w ramach zawodów Strzegom Summer Tour i odbędą na poziomie klas: CCI1 * - INTRO, CCI2*-S, CCI3*-S, CCI4*-S oraz CNC 100. Punkty rankingowe będą mogli zbierać zawodnicy ze wszystkich kategorii.

Trzymamy kciuki za starty wszystkich zawodników i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2022
Designed by Jakub Krukowski