Home Aktualności
.Puchar Polski WKKW .

Puchar Polski WKKW

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Puchar składa się z 9 Eliminacji oraz Finału, który w tym...

Więcej..

.Galeria.

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów w ramach Pucharu Polski WKKW. Zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów galeria będzie uzupełniana o...

Więcej..

.Ranking.

Ranking

Na stronie internetowej prezentujemy aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW, będzie on aktualizowany zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów. Aby przejść do galerii kliknij...

Więcej..

Aktualności

VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

Już w najbliższy weekend od 7 do 9 sierpnia na terenie Hipodromu Sopot odbędzie się VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW. W ramach Międzynarodowych Zawodów WKKW oraz Mistrzostw Polski Seniorów w tej dyscyplinie zawodnicy będą rywalizować o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW.

Więcej…

Puchar na Festiwalu

Drukuj PDF

W dniach 17-19.07 podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko odbyła się 5 Eliminacja Pucharu Polski WKKW, podczas której rozegrano konkursy krajowe (CNC L, CNC P), międzynarodowe (CIC*, CIC** w tym po raz pierwszy konkurs CIC***) oraz wyłoniono Mistrza Polski Juniorów.

Na prowadzenie w kategorii Seniorów wysunął się Paweł Warszawki (SJ Baborówko), który zajął 10 miejsce w konkursie CIC*** na ogierze Huzar. Na drugim miejscu, z różnicą 1 punktu, znajduję się Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), zwycięzca CIC* na klaczy Heart’s Desire. Na trzecim miejscu znalazł się Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór).

Więcej…

Puchar Polski WKKW w Strzegomiu

Drukuj PDF

W ostatni weekend od 26 do 28 czerwca 2015 podczas zawodów Strzegom Horse Trials Polacy walczyli o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW. Konkursy rozgrywane w Strzegomiu pozwoliły wyłonić nowego lidera.

Więcej…

Trzech liderów po Racocie

Drukuj PDF

W dniach 15-17.05 na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III Eliminację Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC*.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC* zwyciężył Paweł Spiak (JKS Dako-Galant Skibno), który startował na Admirale. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski (SJ Baborówko) na ogierze Huzar. Dzięki temu zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w rankingu PP WKKW w kategorii seniorów razem z Arturem Społowiczem (KJ Jaroszówka), który zajął trzecie miejsce w konkursie na Rozmarynie, oraz Aleksą Karlińską (LKS Stragona Strzegom).

Więcej…

III Eliminacja w Racocie

Drukuj PDF

W najbliższy weekend od 16 do 17 maja na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się III Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy będą walczyć o pucharowe punkty w 4 konkursach – CNC LL, CNC L, CNC P oraz CNC*. Do zawodów zgłoszono ponad 150 koni, a swój udział potwierdzili m.in. Aleksa Karlińska, Paweł Warszawski i Artur Społowicz zajmujący czołowe lokaty w kategorii Seniorów. Zaskoczeniem może być start reprezentantów Polski Pawła Warszawskiego i Artura Społowicza na podstawowych koniach w konkursie CNC1*, ale jest to kolejny etap w przygotowaniach do startu na poziomie CCI3* w węgierskim Dunakeszi, gdzie zawodnicy powalczą o kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Europy i punkty do rankingu olimpijskiego. W zawodach wezmą również udział liderki kategorii Juniorów: Wikotria Knap i Młodzików: Oliwia Paździora, a także znajdująca się na czele rankingu Amatorów Anna Sobańska. Ponadto w Racocie wystartuje wielu zawodników w niższych kategoriach wiekowych – Juniorów Młodszych (14-15 lat) oraz Młodzików (11-13 lat), dla których te zawody będą szansą do zdobycia pierwszych punktów do rankingu.

Puchar w Jaroszówce

Drukuj PDF

W ostatni weekend, w dniach od 10 do 12 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015. Do zawodów zgłoszono niespełna 200 koni, co było kolejnym rekordem frekwencji Organizatora zawodów w Jaroszówce. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC2* i CIC1*) oraz w trzech konkursach krajowych (P, L i LL).

Więcej…

II Eliminacja PP WKKW - Jaroszówka

Drukuj PDF

Przed nami II Eliminacja Pucharu Polski WKKW 2015, która odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia,  ramach międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka. Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w 2 konkursach międzynarodowych – CIC2* i CIC1* oraz w 3 konkursach krajowych – CNC P, CNC L i CNC LL. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono rekordową ilość niespełna 200 par, a na starcie oprócz czołówki polskich zawodników zobaczymy jeźdźców z Austrii, Czech, Estonii, Holandii, Niemiec, Rosji i Węgier.

Więcej…

Społowicz liderem Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

W ostatni weekend, w dniach 27-29 marca na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Morawie k. Strzegomia odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w sześciu konkursach krajowych zawodów WKKW od LL do CNC2*.

W kategorii Seniorów liderem został Artur Społowicz z KJ Jaroszówka, który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów - CNC2*. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski, reprezentujący od tego sezonu SJ Baborówko, który zajął 2 i 3 m-ce w konkursie CNC2*, a trzecie miejsce zajmuje reprezentantka gospodarzy (LKS Stragona Strzegom) – Julia Kornaszewska, która zdobyła 48 punktów za zajęcie 2 miejsca w konkursie CNC1*.

Więcej…

I Eliminacja - czas na Amatorów

Drukuj PDF

W najbliższy weekend podczas krajowych zawodów WKKW w Morawie k. Strzegomia odbędzie się inauguracja kolejnego sezonu Pucharu Polski WKKW. Do zawodów zgłoszono niespełna 140 par, a na listach startowych znaleźć można nazwiska czołowych reprezentantów kraju z Pawłem Warszawskim i Arturem Społowiczem na czele.

W tym sezonie organizatorzy Pucharu Polski WKKW przygotowali nowość dla rywalizujących zawodników i wprowadzili nową kategorię w ramach cyklu, a mianowicie kategorię Amatorów. Zgodnie z Regulaminem Pucharu Polski WKKW za Amatorów uznaje się seniorów (powyżej 18 lat), którym w karierze jeździeckiej nie została przyznana II klasa sportowa WKKW (nie spełnili wymogów otrzymania II klasy sportowej WKKW) i nigdy nie startowali w konkursie wyższym niż CNC P.Jeźdźcy w kategorii Amatorów zdobywać będą punkty wyłącznie w konkursach CNC LL i CNC L, a Finał tej kategorii odbędzie się na poziomie CNC L. Organizatorzy Pucharu Polski WKKW mają nadzieję, iż wprowadzenie nowej kategorii zachęci do udziału w rozgrywkach sporą grupę zawodników, dla których WKKW jest zabawą, pomysłem na hobby i oderwaniem się od codziennego życia zawodowego. W związku z wprowadzeniem grupy Amatorów, zawodnicy w kategorii Seniorów zdobywać będę pucharowe punkty w konkursach od poziomu CNC P wzwyż.

Więcej…

Czas na Puchar Polski WKKW 2015!

Drukuj PDF

Już za niespełna miesiąc, podczas pierwszych Krajowych zawodów WKKW w sezonie 2015, które odbędą się w Strzegomiu w dniach od 27 do 29 marca, odbędzie się inauguracja rozgrywek Pucharu Polski WKKW. Cykl ten składać się będzie z 7 Eliminacji oraz Finału, który w tym roku rozegrany zostanie w Sopocie w dniach od 2 do 4 października.

Więcej…

Copyright © Puchar Polski WKKW 2018
Designed by Jakub Krukowski