Home Aktualności
.Puchar Polski WKKW .

Puchar Polski WKKW

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Puchar składa się z 9 Eliminacji oraz Finału, który w tym...

Więcej..

.Galeria.

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów w ramach Pucharu Polski WKKW. Zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów galeria będzie uzupełniana o...

Więcej..

.Ranking.

Ranking

Na stronie internetowej prezentujemy aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW, będzie on aktualizowany zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów. Aby przejść do galerii kliknij...

Więcej..

Aktualności

Puchar Polski WKKW w Strzegomiu

Drukuj PDF

W ostatni weekend od 25 do 29 czerwca 2014 podczas zawodów Strzegom Horse Trials Polacy walczyli o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW.

W kategorii seniorów prowadzenie utrzymał Kamil Rajnert, ale dzięki drugiemu miejscu w konkursie CCI2* Paweł Warszawski zmniejszył dystans do lidera do 4 punktów, na miejscu trzecim znajduje się Paweł Spisak, a na 4 pozycję awansowała Marta Dziak-Gierlicz, która w Strzegomiu odniosła wielki sukces zajmując 3 miejsce w konkursie CCI***.

Więcej…

Puchar Polski WKKW w Strzegomiu

Drukuj PDF

Przed nami IV Eliminacja Pucharu Polski WKKW, która odbędzie w dniach od 26 do 29 czerwca, podczas niezwykle prestiżowych zawodów Strzegom Horse Trials. Do zawodów zgłoszono rekordową ilość koni 280 koni, na których wystartują najlepsi zawodnicy z całego Świata. Polacy walczyć będą o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW w ramach wszystkich sześciu konkursów międzynarodowych – CIC*, CCI*, CIC**, CCI**, CCI*** oraz CICO***, który będzie jednocześnie konkursem drużynowym - Puchar Narodów.

Więcej…

Puchar na półmetku

Drukuj PDF

W dniach 17-18.05 na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III Eliminację Pucharu Polski WKKW.  Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC* oraz CNC**.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC** zwyciężył Paweł Spiak (JKS Dako-Galant Skibno), który startował na debiutującym w tej klasie, świetnie prezentującym się wałachu Banderas. Drugie miejsce zajął lider kategorii seniorów Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór) na koni Jak Chef, a trzecie Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice) na klaczy Fuksja. W konkursie klasy CNC* zwyciężyła piętnastoletnia juniorka młodsza, Wiktoria Knap na bardzo doświadczonym wałachu Rinus, drugi był Ksawery Śniegucki na klaczy Kharisma, a trzeci brat zwyciężczyni Michał Knap na koniu Bob the Builder. Konkurs klasy CNC P wygrał Paweł Warszawski na klaczy Frontiera, który jednocześnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika zawodów w Racocie, w konkursie CNC L miejsce pierwsze zajął Jaroslaw Hatla z Czech, a w CNC LL Weronika Krzyśpiak.

Więcej…

III Eliminacja - Racot

Drukuj PDF

W najbliższy weekend od 17 do 18 maja na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się III Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy będą walczyć o pucharowe punkty w 5 konkursach – CNC LL, CNC L, CNC P, CNC* oraz CNC**. Do zawodów zgłoszono ponad 160 koni, a swój udział potwierdzili m.in. Kamil Rajnert, Paweł Warszawski i Paweł Spisak zajmujący czołowe lokaty w kategorii Seniorów. Pod nieobecność najlepszych zawodniczek w kategorii Juniorów – Anny Łopato i Sylwii Kupczyk, które w ten weekend startować będą w Niemczech, szanse na objęcie prowadzenia będzie miała Zuzanna Burkert, zajmująca aktualnie trzecią pozycję. Ponadto w Racocie wystartuje wielu zawodników w niższych kategoriach wiekowych – Juniorów Młodszych (14-15 lat) oraz Młodzików (11-13 lat), dla których te zawody będą szansą do zdobycia pierwszych punktów do rankingu.

Więcej…

Puchar Polski WKKW po II Eliminacji

Drukuj PDF

W miniony weekend, w dniach 25-27 kwietnia 2014 na terenie Hipodromu Sopot odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW 2014. Zawodnicy zdobywali punkty w konkursach międzynarodowych: CIC1*, CIC2*i CIC3* oraz w konkursach krajowych klasy CNC P i CNC L. Słoneczna, wiosenna pogoda, bardzo wysoka frekwencja i mocna obsada zawodników zagranicznych – tak w skrócie można opisać Eliminację w Sopocie.

Więcej…

I Eliminacja - Jaroszówka 2014

Drukuj PDF

W ostatni weekend 12-14 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2014. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC** i CIC*) oraz w trzech konkursach krajowych (klasa P, L i LL).

W kategorii Seniorów liderem został Kamil Rajnert reprezentujący barwy klubu CSJ Coval Biały Bór, który zwyciężył w konkursie CIC**. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski z LKJ Gabon Walewice, który zdobył 56 pkt. za 3 m-ce w konkursie CIC**, a trzecie miejsce zajmuje Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom), który uplasował się na 5 miejscu w tej samej klasie.

Więcej…

Rusza Puchar Polski WKKW 2014

Drukuj PDF

Już w najbliższy weekend, od 12 do 13 kwietnia podczas międzynarodowych zawodów WKKW w Jaroszówce odbędzie się inauguracja kolejnego sezonu Pucharu Polski WKKW. Cykl ten składać się będzie z 6 Eliminacji oraz Finału, który odbędzie się w Racocie w dniach do 5 do 7 września.

W tym sezonie w ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizować będą w 4 kategoriach wiekowych:

  • Młodzicy – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 11-13 lat
  • Juniorzy Młodsi – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 14-15 lat
  • Juniorzy – w wieku 16-18 lat
  • Seniorzy – powyżej 18 lat.

    Więcej…

Terminarz 2014

Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z Terminarzem Pucharu Polski WKKW w sezonie 2014.  Cykl składa się z 6 Eliminacji oraz Finału, który odbędzie się w Racocie w dniach 5-7 września 2014 r.

 

 

Więcej…

Puchar Polski WKKW 2013 zakończony

Drukuj PDF

W ostatni weekend najlepsi zawodnicy z całej Polski w ramach krajowych i międzynarodowych zawodów w WKKW w Białym Borze rywalizowali w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu.

Więcej…

Finał w ten weekend

Drukuj PDF

Już w najbliższy weekend w Białym Borze rozegrany zostanie Finał Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy w 4 kategoriach wiekowych walczyć będą o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu  składającego się z 6 eliminacji oraz Finału, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 października na terenie Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval.

Więcej…

Copyright © Puchar Polski WKKW 2018
Designed by Jakub Krukowski