Home Aktualności
.Puchar Polski WKKW .

Puchar Polski WKKW

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Puchar składa się z 9 Eliminacji oraz Finału, który w tym...

Więcej..

.Galeria.

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów w ramach Pucharu Polski WKKW. Zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów galeria będzie uzupełniana o...

Więcej..

.Ranking.

Ranking

Na stronie internetowej prezentujemy aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW, będzie on aktualizowany zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów. Aby przejść do galerii kliknij...

Więcej..

Aktualności

Listy startowe

Drukuj PDF

Zachęcamy do zapoznania się z listami startowymi pierwszego dnia  - ujeżdżenie,  Finału Pucharu Polski WKKW 2014, który odbywa się na terenie Stadniny Koni Racot.

pobierz

Finał Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

Już w najbliższy weekend na hipodromie Stadniny Koni Racot rozegrany zostanie Finał Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy w 4 kategoriach wiekowych walczyć będą o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu rozgrywek składającego się z 6 eliminacji oraz Finału, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 września właśnie w Racocie.

W najtrudniejszej grupie wiekowej - kategorii seniorów, zawodnicy wystartują w konkursie CNC**, juniorzy rywalizować będą w konkursie CNC*, juniorzy młodsi (14-15 lat) na poziomie CNC P, a młodzicy (11-13 lat) w konkursie CNC L. Dodatkowo wyłonieni zostaną zwycięzcy w klasyfikacji klubowej, w której punktować będzie co najmniej dwóch zawodników reprezentujących jeden klub w minimum dwóch kategoriach wiekowych.

Więcej…

VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

W miniony weekend, w Sopocie odbyła się VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w ramach Międzynarodowych Zawodów w WKKW oraz Mistrzostw Polski Seniorów i Młodych Jeźdźców w tej dyscyplinie.

Mistrzem Polski Seniorów został Kamil Rajnert dosiadający konia Jak Chef i tym samym umocnił się na pozycji lidera Pucharu Polski. Srebro wywalczył Jerzy Krukowski, a brąz Mariusz Kleniuk. W kategorii Młodych Jeźdźców doskonałą formę zaprezentowali Joanna Skibińska i Janek Mossakowski. Asia wygrywając konkurs CIC**, zdobyła złoty medal MPMJ, zaś Janek uplasował się na miejscu 2 i wywalczył medal srebrny. Świetna postawa w/w zawodników podczas sopockich zawodów sprawiła, iż walka o zwycięstwo w PP Seniorów będzie trwała do ostatniego przejazdu podczas Finału w Racocie.

Więcej…

V Eliminacja w Baborówku

Drukuj PDF

V Eliminacja Pucharu Polski WKKW zakończona. Tym razem zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w konkursach krajowych klasy L i P oraz międzynarodowych: CIC*, CIC** i CCI**, a w konkursie CIC* jednocześnie walczono o tytuł Mistrza Polski Juniorów.

Na prowadzeniu w grupie seniorów pozostał Kamil Rajnert, który zwyciężając w konkursie CCI** zdobył 60 punktów do rankingu. Na drugim miejscu ze stratą 8 punktów do lidera znajduje się Paweł Warszawski, który podczas Eliminacji w Baborówku nie startował. Trzecią pozycję ex aequo  zajmują Paweł Spisak oraz Jan Kamiński, który na Seniorze zajął 2 miejsce w konkursie CIC**. Sytuacja w tej kategorii wiekowej staje się co raz bardziej zacięta, różnice między zawodnikami w pierwszej dziesiątce pozwalają zachować szanse na końcowe zwycięstwo wszystkim zawodnikom z czołówki.

Więcej…

Puchar Polski WKKW w Strzegomiu

Drukuj PDF

W ostatni weekend od 25 do 29 czerwca 2014 podczas zawodów Strzegom Horse Trials Polacy walczyli o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW.

W kategorii seniorów prowadzenie utrzymał Kamil Rajnert, ale dzięki drugiemu miejscu w konkursie CCI2* Paweł Warszawski zmniejszył dystans do lidera do 4 punktów, na miejscu trzecim znajduje się Paweł Spisak, a na 4 pozycję awansowała Marta Dziak-Gierlicz, która w Strzegomiu odniosła wielki sukces zajmując 3 miejsce w konkursie CCI***.

Więcej…

Puchar Polski WKKW w Strzegomiu

Drukuj PDF

Przed nami IV Eliminacja Pucharu Polski WKKW, która odbędzie w dniach od 26 do 29 czerwca, podczas niezwykle prestiżowych zawodów Strzegom Horse Trials. Do zawodów zgłoszono rekordową ilość koni 280 koni, na których wystartują najlepsi zawodnicy z całego Świata. Polacy walczyć będą o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW w ramach wszystkich sześciu konkursów międzynarodowych – CIC*, CCI*, CIC**, CCI**, CCI*** oraz CICO***, który będzie jednocześnie konkursem drużynowym - Puchar Narodów.

Więcej…

Puchar na półmetku

Drukuj PDF

W dniach 17-18.05 na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III Eliminację Pucharu Polski WKKW.  Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC* oraz CNC**.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC** zwyciężył Paweł Spiak (JKS Dako-Galant Skibno), który startował na debiutującym w tej klasie, świetnie prezentującym się wałachu Banderas. Drugie miejsce zajął lider kategorii seniorów Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór) na koni Jak Chef, a trzecie Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice) na klaczy Fuksja. W konkursie klasy CNC* zwyciężyła piętnastoletnia juniorka młodsza, Wiktoria Knap na bardzo doświadczonym wałachu Rinus, drugi był Ksawery Śniegucki na klaczy Kharisma, a trzeci brat zwyciężczyni Michał Knap na koniu Bob the Builder. Konkurs klasy CNC P wygrał Paweł Warszawski na klaczy Frontiera, który jednocześnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika zawodów w Racocie, w konkursie CNC L miejsce pierwsze zajął Jaroslaw Hatla z Czech, a w CNC LL Weronika Krzyśpiak.

Więcej…

III Eliminacja - Racot

Drukuj PDF

W najbliższy weekend od 17 do 18 maja na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się III Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy będą walczyć o pucharowe punkty w 5 konkursach – CNC LL, CNC L, CNC P, CNC* oraz CNC**. Do zawodów zgłoszono ponad 160 koni, a swój udział potwierdzili m.in. Kamil Rajnert, Paweł Warszawski i Paweł Spisak zajmujący czołowe lokaty w kategorii Seniorów. Pod nieobecność najlepszych zawodniczek w kategorii Juniorów – Anny Łopato i Sylwii Kupczyk, które w ten weekend startować będą w Niemczech, szanse na objęcie prowadzenia będzie miała Zuzanna Burkert, zajmująca aktualnie trzecią pozycję. Ponadto w Racocie wystartuje wielu zawodników w niższych kategoriach wiekowych – Juniorów Młodszych (14-15 lat) oraz Młodzików (11-13 lat), dla których te zawody będą szansą do zdobycia pierwszych punktów do rankingu.

Więcej…

Puchar Polski WKKW po II Eliminacji

Drukuj PDF

W miniony weekend, w dniach 25-27 kwietnia 2014 na terenie Hipodromu Sopot odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW 2014. Zawodnicy zdobywali punkty w konkursach międzynarodowych: CIC1*, CIC2*i CIC3* oraz w konkursach krajowych klasy CNC P i CNC L. Słoneczna, wiosenna pogoda, bardzo wysoka frekwencja i mocna obsada zawodników zagranicznych – tak w skrócie można opisać Eliminację w Sopocie.

Więcej…

I Eliminacja - Jaroszówka 2014

Drukuj PDF

W ostatni weekend 12-14 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2014. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC** i CIC*) oraz w trzech konkursach krajowych (klasa P, L i LL).

W kategorii Seniorów liderem został Kamil Rajnert reprezentujący barwy klubu CSJ Coval Biały Bór, który zwyciężył w konkursie CIC**. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski z LKJ Gabon Walewice, który zdobył 56 pkt. za 3 m-ce w konkursie CIC**, a trzecie miejsce zajmuje Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom), który uplasował się na 5 miejscu w tej samej klasie.

Więcej…

Copyright © Puchar Polski WKKW 2019
Designed by Jakub Krukowski