Pierwszy dzień za nami

 DSC8976Za nami pierwszy dzień Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Od ósmej rano równolegle na trzech czworobokach rozgrywane były próby ujeżdżenia wszystkich klas. Zawodnicy startujący w ramach konkursów ogólnopolskich mają także za sobą próbę skoków przez przeszkody. Jutro najciekawsza część zawodów – próba crossu.

Po próbie ujeżdżenia w konkursie CIC3*, rozgrywanym o nagrodę firmy Kuhn Maszyny Rolnicze,  prowadzi Felix Vogg ze Szwajcarii na koniu Onfire z wynikiem 69,91% z czworoboku. Drugie miejsce należy do reprezentantki Niemiec Marii Kohnecke startującej na Let’s Dance (69,71%). Na trzecim miejscu jest para z Finlandii Sanna Siltakorpi (FIN) i Lucky Accord (68,56%).

Z Polaków najlepiej pojechał Paweł Spisak na Banderasie. Zajmuje obecnie dziewiąte miejsce ze stratą 4,8 punktu karnego do liderka konkursu.

W „dwóch krótkich” gwiazdkach (CIC2*), zresztą podobnie jak rok temu, najlepiej na czworoboku został oceniony reprezentant Niemiec Andreas Dibowski startujący na klaczy FRH Eskardia (72,29%). Drugi jest Christoffer Forsberg ze Szwecji dosiadający Hippo’s Sapporo (72,19%). Dla niezorientowanych Andreas Dibowski od zeszłego roku pełni funkcję trenera kadry narodowej Polski w WKKW. Trzeci wynik (68,34%) należy do stu procentowo polskiej pary: Marty Dziak-Gierlicz i Ekologa wyhodowanego w SK Janów Podlaski.

W „dwóch długich” gwiazdkach prowadzi Szwedka Isabella Lidbrandt na Mowitsie z fenomenalnym wynikiem 75,10%. Druga jest Polka Anna Łopato reprezentująca ZKS Drzonków, dosiadająca Drako (66,15%). Na trzecim miejscu po próbie ujeżdżenia jest reprezentant Czech Miroslav Prihoda Jr startujący na Eagle Eye (65,52%).

Pierwsze miejsce po próbie ujeżdżenia w CIC1* zajął Jaroslav Hatla z Czech startujący na Reenmore Alife (72,16%), drugie Paweł Spisak na Dolarze (71,13%), trzecie Miroslav Prihoda Jr dosiadający Ferreolus Lat (70,69%).

CCI1* po próbie ujeżdżenia zdecydowanie należy do naszych juniorów. W pierwszej trójce jest Weronika Laskowska dosiadająca Etosa (71,13%) i Julia Elzanowska startująca na swoim nowym koniu Lucky Comeback (70,00%). Drugie miejsce należy do doświadczonego zawodnika ze Szwecji Christoffera Forsberga (70,68%).