Niemcy prowadzą w „trzech gwiazdkach”

spisak 2016 crossDzisiaj przez cross w Baborówku przegalopowało ponad 230 koni. Po raz kolejny trzygwiazdkowa trasa Festiwalu Jeździeckiego Baborówko okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy zawodnicy bardzo chwalą zadania postawione przez gospodarza toru.

Po próbie corssu, w najtrudniejszym konkursie tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, prowadzi reprezentantka Niemiec Maja Kozian-Fleck na Saviola 3 (49,8 punktów karnych). Drugi jest Andreas Dibowski startujący na Its Me xx  (52,00 p.k.), trzeci Paweł Spisak na Banderasie (52,30 p.k). Jutro przed zawodnikami ostateczna próba, która wyłoni zwycięzcę.

W CIC2* nadal prowadzi Andreas Dibowski na FRH Corrida z łącznym wynikiem 44,8 punktów karnych. Druga jest Marta Dziak-Gierlicz na Ekologu (53,5 p.k.), a tuż za nią Michał Knap na Bob the Builder (53.8 p.k). W „długich dwóch gwiazdkach” dominują reprezentanci Szwecji, zajmując pierwsze i trzecie miejsce. W konkursie prowadzi Isabella Lidbrandt i Mowits (40,5 pk.), drugi jest Czech Miroslav Prihoda Jr startujący na Eagle Eye (51,7 p.k.), a trzecia młodziutka Alexandra Jura, dosiadająca Apollo Gammelgarden (53,8 p.k.).

Miroslav Prihoda Jr świetnie pojechał także w CIC1* i po próbie terenowej objął prowadzenie (44,0 p.k.). Drugie i trzecie miejsce należy do reprezentantów naszego kraju: Jana Kamińskiego (Senior, 44,1 p.k.) i Ksawerego Śnieguckiego (Shy Boy, 46,5 p.k.). W CCI1* najlepszy jest Christoffer Forsberg dosiadający Quinn (44,0 p.k.). Druga jest startująca w barwach organizatora festiwalu Julia Elzanowska na swoim nowym koniu Lucky Comeback (45,0 p.k.). Na trzecim miejscu jest Nadine Marzahl z Niemiec na Lightstream (51,5 p.k.).

Dzisiaj poznaliśmy także zwycięzców konkursów krajowych rozgrywanych tradycyjnie w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W klasie CNCL o nagrodę Carr Day Martin i Banku Spółdzielczego Duszniki wygrała, prowadząca od samego początku, Madeleine Brugman z Holandii na koniu Capitol H-I-M (43,6 punktów karnych). W klasie CNCP sponsorowanym przez firmę Thule i Canter Club wygrał z łącznym wynikiem 45,3 punktów karnych reprezentant Czech Jaroslav Hatla, startujący na Ballymurphy Mark.