Pierwszy dzień 10. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko za nami

Dziś odbyły się próby ujeżdżenia wszystkich konkursów międzynarodowych i krajowych. Dużym wyzwaniem dla zawodników była nietypowa jak na Baborówko pogoda. Przelotny deszcz i spory wiatr sprawiły parom jeździeckim niemało problemów.

 

W najważniejszym konkursie międzynarodowym CIC3* o nagrodę Kuhn - Maszyny Rolnicze pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, w ramach którego rozgrywane są Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW, na prowadzeniu jest szwedzki zawodnik Niklas Lindback (SWE) na koniu Plenty of Magic. Ukończył on próbę ujeżdżenia z wynikiem 41,1 punktów karnych. Tuż za nim uplasowały się niemieckie zawodniczki: Anna Siemer (GER) na Chloe 21 z wynikiem 45,4 oraz Pauline Knorr (GER) na Starlight 281 z wynikiem 45,8.

 

Wśród Polaków w konkursie CIC3* najlepszy w próbie ujeżdżenia, zajmując ósme miejsce, był Mateusz Kiempa (POL) na Lassban Radovix z wynikiem 51,5 i to on na ten moment prowadzi w rankingu Mistrzostw Polski WKKW 2017. Kolejni Polacy w tym konkursie to zajmujący dziesiąte miejsce Jan Kamiński (POL) na Seniorze i zajmujący dwunaste miejsce Paweł Warszawski (POL) na Frontierze.

 

W konkursie CCI3* o nagrodę Lotto na prowadzeniu jest reprezentant klubu JKS Skibno Paweł Spisak (POL) na Admirale. Drugie miejsce w tym konkursie po próbie ujeżdżenia należy do Karin Donckers (BEL) na Jalapeno. Na trzecim miejscu uplasował się Kris Vervaecke (BEL) na Guantanamo van Alsingen.

 

W konkursie CIC2* pierwsze miejsce ex aequo z wynikiem 42,2 zajmują Andreas Dibowski (GER) na Belfast 35 oraz Anna Nilsson (SWE) na Candy Girl. Trzecia w tym konkursie jest reprezentantka Niemiec - Stephanie Bohe (GER) na Classic Royetta.

 

Na pierwszym miejscu po próbie ujeżdżenia w konkursie CIC1* o nagrodę Concordia Ubezpieczenia jest Pauline Knorr (GER) na Cayetano’s Landlord. Drugie miejsce należy do Karin Donckers (BEL) i Nolimit VDB Z, a trzecie - do reprezentantki Finlandii Sanny Siltakorpi (FIN) i Lapdance.

 

W konkursie CNC L o nagrodę Carr Day Martin pod patronatem BS Duszniki w serii juniorów najlepsza po ujeżdżeniu i skokach jest Sara Tęcza (POL) na Chaber-WM. W serii seniorów w tym konkursie po próbie ujeżdżenia i skoków pierwsze miejsce zajmuje Kamil Rajnert (POL) na Komtessie. W konkursie CNC P o nagrodę Thule pod patronatem Międzynarodowych Targów Poznańskich po próbie ujeżdżenia i skoków pierwsze miejsce zajmuje Nadine Marzahl (GER) na koniu VICTORIA 108.

 

Wyniki online dostępne są na: https://zawodykonne.com/zawody/45/tour/78.

 

Jutro zawodnicy zmierzą się z próbą terenową, która na pewno dostarczy wielu emocji. Start crossu konkursów krajowych o godz. 08.00.