Home

III Eliminacja – Bogusławice

fot. Alicja Węgrzyn

W miniony weekend (11-13 czerwca) w Stadninie w Bogusławicach, odbyła się trzecia eliminacja Pucharu Polski WKKW 2021. Punkty rankingowe mogli zbierać jeźdźcy w kategoriach od Młodzików po Open. Zadecydowanie najbardziej liczną kategorią pozostaje grupa Juniorów oraz Open, gdzie z każdą eliminacją pojawiają się nowi zawodnicy oraz niespodziewane zwroty wydarzeń.

fot. Alicja Węgrzyn

 

Jednak w rozrywkach w Bogusławicach zabrakło najmłodszych jeźdźców, dlatego też klasyfikacja w kategorii Młodzików pozostaje bez zmian.

Spośród Juniorów Młodszych punkty rankingowe dopisało sobie wielu młodych zawodników, jednak pierwsze zmiany w tabeli punktowej pojawiły się dopiero na 7 miejscu. Czołówka pozostaje bez zmian i należy do Patrycji Urbaniak (KJ Jaroszówka) oraz ex aequo Karoliny Miś (JKS Barłomino) oraz Patryka Pawłowicza ze stajni Magnum.

Kategorii Juniorów przypisano zdecydowanie największą ilość punktów. Aktualna liderka – Wiktoria Klimczak spadła na 3 pozycję w klasyfikacji, natomiast jej miejsce zajęła Weronika Król ze Stowarzyszenia Szkoła Sportów Konnych z wynikiem 99 punktów. Drugie miejsce za start w CNC2* należy do Zofii Złotnickiej ze Sportowego Klubu Jeździeckiego WJ Piaseccy Equestrian (91 punktów).

Wśród Młodych Jeźdźców na pozycję lidera wspięła się Klara Krasnodębska, która na klaczy Contina zdobyła 11 pozycję w konkursie klasy CNC2*. Druga jest Julia Gillmaier ( 75 punktów) a trzecia Maja Wyszkowska (72 punktów).

Łukasz Sikorski (Fundacja Horse Sport) po rozgrywkach w Bogusławicach,  umocnił swoją pozycję lidera w kategorii Open. Jako jedyny zawodnik, zdobył punkty rankingowe we wszystkich eliminacjach, które odbyły się do tej pory w ramach Pucharu Polski WKKW. Drugie miejsce należy do  Agnieszki Kopki-Sikorskiej z Klubu Jeździeckiego Aromer – 102 punkty, a trzecie do Ewy Schweitzer-Wojcieszek z CSJ Coval – 91 punktów.

Rozgrywki nie pozwalają zwolnić zawodnikom tempa ponieważ w przyszły weekend odbędą się już IV eliminacje do Pucharu Polski WKKW, tym razem w Jaroszówce (19.06-20.06) w klasach CNC 80, CNC100, CNC1* oraz CNC2*.

Udanych startów!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2022
Designed by Jakub Krukowski