Home

IV Eliminacja – Jaroszówka

Za nami upalne eliminacje Pucharu Polski WKKW w Jaroszówce (19.06-20.06). Tym razem zawodnicy zdobywali punkty w konkursach: CNC80, CNC100, CNC1* oraz CNC2*.

W kategorii Młodzików do rozgrywek dołączyło 2 nowych jeźdźców, w tym Michalina Pasterska, która już po jednej eliminacji,  zdobyła najwięcej punktów w tej kategorii (20pkt) i tym samym znalazła się na trzecim miejscu w rankingu. W klasyfikacji punktowej liderem pozostaje Blanka Okoczuk (36 pkt.),  a druga jest Zofia Wójcik (28 pkt.).

Wśród Juniorów Młodszych zawodniczki Patrycja Urbaniak (110 pkt) oraz Karolina Miś (80 pkt) brały udział w tych eliminacjach i z bardzo dobrymi przejazdami utrzymały swoje czołowe pozycje. Trzecia ze stratą 26 punktów jest Nina Jędrachowicz z KJ Jaroszówka.

Zawody w Jaroszówce wyłoniły nową liderkę w kategorii Juniorów - Zuzannę Społowicz. Reprezentująca barwy klubu gospodarzy, na wałachu Bankier zdobyła pierwsze miejsce w najtrudniejszym konkursie rozgrywanym w Jaroszówce - CNC2*. Na swoim koncie zgromadziła dotąd 112 punktów. Drugie miejsce należy do Weroniki Król ze Stowarzyszenia Szkoła Sportów Konnych (99 pkt.), a trzecia z niewielką różnicą - 8 punktów jest Zofia Złotnicka (SKJ WJ Piaseccy Equestrian).

Agnieszka Kopka-Sikorska zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w Kategorii Open z wynikiem 102 pkt. Różnicą 24 punktów wyprzedziła aktualnego lidera, nieobecnego w Jaroszówce - Łukasza Sikorskiego, który spada na drugą pozycję w rankingu. Na miejsce trzecie awansowała Paulina Selega (LKJ Moszna) – 101 punktów.

W rywalizacji Młodych Jeźdźców ranking pozostaje bez zmian.

Kolejne eliminacje Pucharu Polski WKKW 2021 na pewno dostarczą wszystkim wielu emocji.  Przed jeźdźcami zawody w Strzegomiu (24.06-27.06), gdzie toczyły się będą rozgrywki rangi Międzynarodowej. Odbędzie się między innymi konkurs na poziomie klasy CCIO4*, gdzie punkty zdobywać będą seniorzy rywalizujący w Pucharze Narodów.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2022
Designed by Jakub Krukowski