Home Aktualności

V Eliminacja – Strzegom

Od czwartku do niedzieli (24.06-27.06) rozgrywały się emocjonujące rozgrywki do V eliminacji Pucharu Polski WKKW podczas międzynarodowych zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials.

Po majowych zawodach w Baborówku pojawiły się pierwsze roszady w kategorii Seniorów. To były bardzo udane starty dla Mateusza Kiempy (CSJ Coval), który wskoczył na pozycję lidera z wynikiem 167 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Małgorzata Korycka z klubu Equikam Sp. z o.o. (162 pkt), trzecia jest Wiktoria Knap z ZKS Drzonków – 154 pkt. Różnice punktowe pomiędzy zawodnikami z czołówki są niewielkie, dlatego przed nami na pewno jeszcze wiele emocji.

Wśród Młodych Jeźdźców również nastąpiły duże zmiany. Aktualną liderką tej klasyfikacji została Julia Gillmaier, która zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców. Druga w klasyfikacji jest Anna Przysada (LKS Stragona z Strzegom), a trzecia Pauline Wieczorek (LKS Dragon).

W ramach V eliminacji w Strzegomiu odbyły się również Mistrzostwa Polski Juniorów. Pozycję liderki umocniła Zuzanna Społowicz, która na koniu Bankier wygrała konkurs CCIJ2*-L i zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów, druga w klasyfikacji Juniorów jest Weronika Król (Stowarzyszenie Szkoła Sportów Konnych) – 153 pkt, ostatnia na podium w tej kategorii jest Wiktoria Klimczak KJ Koko Brzeźniki – 134 pkt.

Nieobecne na zawodach w Strzegomiu Patrycja Urbaniak i Karolina Miś pozostają na swoich czołowych miejscach w kategorii Juniorów Młodszych, natomiast Maria Krzywda z LKJ Stagonia, za swój udany start uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji w tej kategorii.

W kategorii Młodzików pierwsze 3 miejsca należą do zawodniczek z KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. J. Poniatowskiego, kolejno w stawce są:  Aleksandra Połetek, Blanka Okoczuk oraz Zofia Wójcik. Gratulujemy.

Łukasz Sikorski za zajęcie 10 miejsca w klasie CCI1*-Intro,  zdobył kolejne punkty do rankingu, które pozwoliły mu zostać liderem kategorii OPEN – 152 pkt. Druga uplasowała się Ewa Scheitzer-Wojcieszek z klubu CSJ Coval, z wynikiem 148 pkt. Trzecia natomiast Agnieszka Kopka-Sikorska (KJ Agromer)  -136 pkt.

Na szóstą eliminację do Pucharu Polski WKKW 2021 zapraszamy już za 2 tygodnie do  Kwiek (10.07-11.07.)