Home

VII eliminacja - Walewice

W dniach 17-18 lipca na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Walewicach rozegrano coroczne Zawody Ogólnopolskie WKKW. Były one VII Eliminacją Pucharu Polski. Zawodnicy wszystkich kategorii z wyjątkiem Seniorów, rywalizowali w konkursach od 80 do CNC2*.

Wśród Młodzików na zawodach w Walewicach była bardzo duża frekwencja zawodników i zawodniczek. Nową liderką została Zofia Wójcik z KJ Szarża im. 8 Pułku Księdza J. Poniatowskiego. Druga w tej kategorii, z różnicą zaledwie 1 punktu jest Michalina Pasterska z LKS Stragona.  Trzecia na podium po VII  klasyfikacji znalazła się dotychczasowa liderka Aleksandra Połetek (KJ Szarża im. 8 Pułku Księdza J. Poniatowskiego) .

Wśród Juniorów Młodszych aktualnie na czele rankingu jest Patrycja Urbaniak z KJ Jaroszówka. Na drugie miejsce spadła Karolina Miś (JKS Barłomino), a na trzecie awansowała Maria Krzywda (LKS Stragona).

W kategorii Juniorów po długiej przewie mamy nową liderkę – Karolinę Ślązak (Ludowy KJ Drama Zbrosławice).  Nieobecna na eliminacji w Walewicach Zuzanna Społowicz z KJ Jaroszówka zdeklasowała się na drugą pozycję. Tuż za nią jest również nieobecny w Walewicach Diego Pieniaszek (KJ Grek).

Bez zmian w pierwszej trójce w klasyfikacji Młodych Jeźdźców. Na miejscu pierwszym – z dużą przewagą punktów niezmienne Julia Gillmaier (Konie Sportowe Gillmaier) Na miejscu drugim Anna Przysad (LKS Stragona), a na trzecim Pauline Wieczorek (LKS Dragon w Nowielicach). Żaden z zawodników z czołówki był nieobecny podczas tej klasyfikacji.

Eliminacje w Walewicach nie wprowadziły żadnych zmian również w czołówce kategorii Open i przedstawia się ona się następująco – Łukasz Sikorski (Fundacja Horse Sport), z różnicą prawie 20 punktów jest Agnieszka Kopka-Sikorska (KJ Agromer), miejsce na podium zamyka niezmiennie Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko).

W dniach 30.07-01.08 podczas trwania Krajowych Zawodów w Facimiechu odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów oraz VIII eliminacja do Pucharu Polski WKKW 2021.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2022
Designed by Jakub Krukowski