Home Aktualności

III eliminacja – Racot

W miniony weekend (14-15 maja), podczas zawodów krajowych WKKW w Stadninie Koni Racot, odbył się III etap eliminacji Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy wszystkich kategorii z wyjątkiem Seniorów, walczyli o kolejne punkty do rankingu.

 

 

W kategorii Młodych Jeźdźców pozycję lidera utrzymuje zawodnik z klubu LKS Stragona – Jakub Wiraszka. Na drugim miejscu niezmiennie Małgorzata Kuś z SJ Baborówko. Po dobrym starcie w Racocie, na trzecim miejscu w rankingu znajduje się Oliwia Rapa z UKS Vacat Eventing Sulbiny.

W kategorii Juniorów bez zmian. Mając po 100 punktów rankingowych na swoich kontach, w czołówce znajdują się: Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), Jacek Rajnert (Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych) oraz Weronika Król (Stowarzyszenie Szkoła Sportów Konnych).

Najlepsza wśród Juniorów Młodszych po zawodach w Racocie okazała się Laura Gillmaier (Konie Sportowe Gillmaier). Na drugim miejscu uplasowała się Nina Jędrachowicz z KJ Jaroszówka, a na miejsce trzecie awansował Karol Miklas z KJ Jaroszówka.

W kategorii Młodzików pozycję lidera umocniła Michalina Paterska z LKS Stragona, mając na koncie 100 punktów. Na miejscu drugim ex aequo dwóch zawodników mających po 40 punktów – Irmina Mozolewska (UKS Akademia Jeździecka) i Lena Ciszek (KJ PonySport).

Nowym liderem w kategorii Amatorów został Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka. Na drugim miejscu znajduje się Marta Krzemińska z Fundacji Horse Sport. Na miejsce trzecie awansował Mariusz Łupkowski z JKS w Jaroszówce.

 

Liderzy klasyfikacji młodych koni:

Konie 4-letnie:

Botox-S (Ojciec: Hebron ; Matka: Bawaria) – Rasa AA, zawodnik startujący - Stanislau Yavenka.

Konie 5-letnie:

Monaco (Ojciec: Castle Rock /; Matka: Mon Amour / Johnny Boy II) – Rasa SP. zawodnik startujący - Mariusz Kleniuk.

Konie 6-letnie:

Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa:han., zawodnik startujący – Wiktoria Klimczak.

 

Na IV eliminację Pucharu Polski WKKW zapraszamy do Baborówka! W dniach 26-29.05 eliminacja PP WKKW rozegrana zostanie podczas międzynarodowych zawodów Festiwal Jeździecki Baborówko.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski