Home Aktualności

IV eliminacja – Equestrian Festival Baborówko

Za nami IV eliminacja Pucharu Polski WKKW, która odbyła się podczas międzynarodowych zawodów Equestrian Festival Baborówko w dniach 26-29.05.2022. W programie sportowym zawodów znalazło się 6 konkursów międzynarodowych na poziomie: CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-Intro oraz CCIYH2*-S dla młodych koni 6-letnich.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem podczas zawodów był Mateusz Kiempa z CSJ Coval, zajmując 8 miejsce w CCI4*-S, uzyskując tym samym pozycję lidera w klasyfikacji PP WKKW w kategorii Seniorów. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się Joanna Pawlak z KJ Pawlak Equestrian Wrocław, która w tym samym konkursie zajęła 13 miejsce. Na miejscu trzecim w rankingu znajduje się Julia Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier.

W kategorii Młodych Jeźdźców pozycję lidera umocnił Jakub Wiraszka z LKS Stragona, startując w silnie obsadzonym konkursie CCI3*-S. Kolejne miejsca w czołówce zajmują zawodnicy z klubu UKS Vacat Eventing Sulbiny – Oliwia Rapa (miejsce II) Alicja Tropiło (miejsce III).

W kategorii Juniorów na miejscu pierwszym w rankingu Karolina Ślązak z LZJ Drama Zbrosławice. Na miejsce drugie awansowała Zuzanna Społowicz z KJ Jaroszówka. Na miejscu trzecim zawodnik z Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych – Jacek Rajnert.

Wśród Juniorów Młodszych bez zmian w klasyfikacji – miejsce pierwsze w rankingu zajmuje Laura Gillmaier (Konie Sportowe Gillmaier). Na drugim miejscu Nina Jędrachowicz z KJ Jaroszówka, a na miejscu trzecim Karol Miklas z KJ Jaroszówka.

W kategorii Młodzików liderem rankingu jest Michalina Paterska z LKS Stragona, mając na koncie 100 punktów. Na miejscu drugim ex aequo dwóch zawodników mających po 40 punktów – Irmina Mozolewska (UKS Akademia Jeździecka) i Lena Ciszek (KJ PonySport).

Nowym liderem w kategorii Amatorów została Marta Krzemińska z Fundacji Horse Sport. Na drugie miejsce awansowała Klaudia Kostrzewska z SJ Baborówko. Na miejscu trzecim uplasował się Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka.

Liderzy klasyfikacji młodych koni:

Konie 4-letnie:

Botox-S (Ojciec: Hebron ; Matka: Bawaria) – Rasa AA, zawodnik startujący - Stanislau Yavenka.

Konie 5-letnie:

Monaco (Ojciec: Castle Rock /; Matka: Mon Amour / Johnny Boy II) – Rasa SP. zawodnik startujący - Mariusz Kleniuk.

Konie 6-letnie:

Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa:han., zawodnik startujący – Wiktoria Klimczak.

 

Już niebawem kolejna eliminacja PP WKKW! Na piątą eliminację zapraszamy do Jaroszówki na zawody krajowe w dniach 18-19 czerwca, podczas których planowane są konkursy CNC1*, CNC2*, CNC80, CNC90, CNC100.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2022
Designed by Jakub Krukowski