Home Aktualności

VI eliminacja - Strzegom

W dniach 22-26.06.2022 odbyły się międzynarodowe zawody WKKW - LOTTO Strzegom Horse Trails, które dla zawodników były VI eliminacją Pucharu Polski WKKW 2022!

fot.Leszek Wójcik

Podczas czterech dni zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials rozegrano łącznie 10 konkursów międzynarodowych, w których startowało niemal 350 koni w barwach 22 krajów. Pierwszy raz w historii Polacy triumfowali w  rozegranej w Strzegomiu trzeciej rundzie Pucharu Narodów w WKKW zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.

W kategorii Seniorów pozycję lidera w rankingu Pucharu Polski WKKW umocnił Mateusz Kiempa z CSJ Coval, który po fenomenalnej jeździe wygrał silnie obsadzony konkurs CCIO4*-NC-S. Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Joanna Pawlak z KJ Pawlak Equestrian Wrocław, która w tym samym konkursie zajęła wysokie 8 miejsce. Na trzecim miejscu w rankingu znajduje się Julia Gillmaier (Konie Sportowe Gillmaier).

Nowym liderem w klasyfikacji Młodych Jeźdźców została Oliwia Rapa z UKS Vacat Eventing Sulbiny, mając na swoim koncie dużą przewagę punktów (330 punktów). Na drugim miejscu w rankingu Jakub Wiraszka z LKS Stragona (250 punktów), a na trzecim Alicja Tropiło z UKS Vacat Eventing Sulbiny (220 punktów).

Wśród Juniorów, na pozycji pierwszej Karolina Ślązak z LZJ Dram Zbrosławice, a tuż za nią na pozycji drugiej Zuzanna Społowicz z KJ Jaroszówka. Miejsce trzecie należy do Karoliny Miś z JKS Barłomino Sp. z o.o.

Po zawodach w Strzegomiu mamy aż dwóch liderów w klasyfikacji Juniorów Młodszych! 110 punktów na swoich kontach mają: Patrycja Urbaniak z KJ Jaroszówka oraz Nadia Niebieszczańska z KJ Koko Brzeźniki. Tuż za nimi Karol Miklas z KJ Jaroszówka (102 punkty).

W kategorii Młodzików bez zmian – miejsce pierwsze Michalina Paterska z LKS Stragona, miejsce drugie Dorian Orłowski z KJ Bella Brzeźnik. Na trzecim miejscu ex aequo Irmina Mozolewska z UKS Akademia Jeździectwa oraz Lena Ciszek z KJ PonySport.

W kategorii Amatorów nowym liderem został Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka. Na miejsce drugie awansowała Klaudia Kostrzewska z SJ Baborówko. Na miejscu trzecim Katarzyna Stefankiewicz LKS Stragona.

Liderzy klasyfikacji młodych koni:

Konie 4-letnie:

Giorgia LA (Ojciec: Gold Quaterback ; Matka: Granada / Abke) – Rasa SP, zawodnik startujący – Jolanta Tarczyńska

Konie 5-letnie (ex aequo):

Oki Doki G (Ojciec: Olympic Star / Olympic Fire; Matka: Roxy / Stalypso) – Rasa Niem.Sport., zawodnik startujący – Katarzyna Miętus.

Nueva Lua ZW Z (Ojciec: Number One 28 / Numero Uno;Matka: Anabell ZW / Pauillac de Meia Lua) – Rasa ZANG, zawodnik startujący – Michał Hycki.

Konie 6-letnie:

Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa: Han., zawodnik startujący – Wiktoria Klimczak.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski WKKW odbędą się w Walewicach w dniach 16-17.07.2022.

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski