Home Aktualności

VIII eliminacja - Facimiech

Za nami VIII eliminacja Pucharu Polski WKKW! W ubiegły weekend, w dniach 29-31.07 odbyły się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW w podkrakowskiej miejscowości Facimiech. Organizatorem zawodów był Klub Jeździecki Facimiech. Zawodnicy mogli rywalizować w 3 konkursach międzynarodowych od CCI3*-S do CCI1* Intro oraz 3 konkursach krajowych od CNC 100 do CNC 80. Zawody były wspierane przez: KJ Facimiech, Województwo Małopolskie, Powiat Krakowski, Miasto i Gmina Skawina, Acerbi Pharma, Horse Line, M&A Profesjonalne parkury, Praktyczna Pralnia.

W klasyfikacji Seniorów niezmiennie na prowadzeniu Mateusz Kiempa z CSJ Coval. Tuż za nim na miejscu drugim Joanna Pawlak z KJ Pawlak Equestrian Wrocław. Na miejscu trzecim Julia Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier.

Po zawodach w Facimiechu mamy nowego lidera w klasyfikacji indywidualnej Młodych Jeźdźców.
Z miejsca trzeciego na miejsce pierwsze awansowała Alicja Tropiło z UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny''. Tym samym na miejscu drugim uplasowała się Oliwia Rapa (UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny''), a na miejscu trzecim Jakub Wiraszka z LKS Stragona.

Bez zmian w klasyfikacji Juniorów – miejsce pierwsze należy do Karoliny Ślązak z LZJ Drama Zbrosławice,  miejsce drugie do Zuzanny Społowicz z KJ Jaroszówka, miejsce trzecie do Karoliny Miś z JKS Barłomino Sp. z o.o.

Wśród Juniorów Młodszych pozycję lidera utrzymała niestartująca w Facimiechu Laura Gillmaier (KS Gillmaier). Na miejsce drugie awansowała Weronika Krzecka z KJ w Jaroszówce. Na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Puch z KJ Facimiech.

W kategorii Młodzików na prowadzeniu Michalina Paterska z LKS Stragona. Na miejsce drugie awansowała Amelia Sygnat z KJ Szarża. Lena Ciszek z KJ PonySport zajmuje aktualnie miejsce trzecie.

W kategorii Amatorów liderem bez zmian jest Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka. Na miejscu drugim Anna Królikowska z SSKJ Grobice. Na miejscu trzecim Klaudia Kostrzewska z SJ Baborówko.

Liderzy klasyfikacji młodych koni:

Konie 4-letnie:
Giorgia LA (Ojciec: Gold Quaterback ; Matka: Granada / Abke) – Rasa SP, zawodnik startujący – Jolanta Tarczyńska

Konie 5-letnie:
Grand (Ojciec: Le Voltaire;  Matka: Gowena / Jape) – Rasa SP; zawodnik startujący – Filip Dziuba

Konie 6-letnie:
Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa: Han., zawodnik startujący – Wiktoria Klimczak.

Kolejne zawody już niebawem! W dniach 13-14.08 zapraszamy na IX Eliminację do Kwiek!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski