Home Aktualności

IX eliminacja – Kwieki

W dniach 13-14 sierpnia odbyła się IX eliminacja Pucharu Polski WKKW w Kwiekach. Zawodnicy rywalizowali w 4 konkursach krajowych od CNC2* do CNC 80.

W związku z konkursami rozegranymi w Kwiekach, ranking indywidualny Seniorów nie uległ zmianie. Na czele klasyfikacji Mateusz Kiempa z CSJ Coval. Tuż za nim na miejscu drugim Joanna Pawlak z KJ Pawlak Equestrian Wrocław. Na miejscu trzecim Julia Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier.

Alicja Tropiło z UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny'' utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji Młodych Jeźdźców. Na miejscu drugim Oliwia Rapa (UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny''), a na miejscu trzecim Jakub Wiraszka z LKS Stragona.

Bez zmian również w klasyfikacji Juniorów –Karolina Ślązak z LZJ Drama Zbrosławice na miejscu pierwszym,  Zuzanna Społowicz z KJ Jaroszówka na miejscu drugim. Miejsce trzecie należy do Karoliny Miś z JKS Barłomino Sp. z o.o.

Po zawodach w Kwiekach mamy nowego lidera wśród Juniorów Młodszych. Po bardzo dobrym starcie w konkursie CNC1*, Nadia Niebieszczańska z CSJ Coval objęła prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej. Tuż za nią na miejscu drugim uplasowała się poprzednia liderka klasyfikacji - Laura Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier. Na miejscu trzecim Weronika Krzecka z KJ w Jaroszówce.

W kategorii Młodzików prowadzenie utrzymała niestartująca w Kwiekach Michalina Paterska z LKS Stragona. Miejsce drugie i trzecie ex aequo zajmują Amelia Sygnat z KJ Szarża oraz Irmina Mozolewska z UKS Akademia Jeździectwa.

W kategorii Amatorów liderem pozostaje Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka. Na miejscu drugim Anna Królikowska z SSKJ Grobice. Na miejscu trzecim Seweryna Afanasjew z SSKJ Bobrowy Staw.

Liderzy klasyfikacji młodych koni:

Konie 4-letnie:

Giorgia LA (Ojciec: Gold Quaterback ; Matka: Granada / Abke) – Rasa SP, zawodnik startujący – Jolanta Tarczyńska

Konie 5-letnie:

Grand (Ojciec: Le Voltaire;  Matka: Gowena / Jape) – Rasa SP; zawodnik startujący – Filip Dziuba

Konie 6-letnie:

Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa: Han., zawodnik startujący – Katarzyna Kokowska.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na X eliminację Pucharu Polski WKKW do Strzegomia! W dniach od 25 do 28 sierpnia rozegrane zostaną międzynarodowe i krajowe zawody Strzegom Summer Tour, w których zawodnicy wszystkich kategorii będą mogli zdobywać kolejne punkty do rankingu.

Zapraszamy!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski