Home Aktualności

X eliminacja – Strzegom

W ubiegły weekend, w dniach 25-28 sierpnia odbyła się X eliminacja Pucharu Polski WKKW w Strzegomiu. W ramach Strzegom Summer Tour rozegrane zostały cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz trzy konkursy krajowe, w tym Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW. Podczas zawodów można było zobaczyć zawodników
z 12 krajów na niemal 300 koniach.

Autor zdjęć: Leszek Wójcik

X eliminacja była ostatnią eliminacją przed Finałem dla Seniorów. Na czele klasyfikacji indywidualnej znajduje się Mateusz Kiempa z CSJ Coval (450 pkt.). Na drugim miejscu Joanna Pawlak z KJ Pawlak Equestrian Wrocław (425 pkt.). Na miejscu trzecim Julia Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier (407 pkt.). W klasyfikacji indywidualnej Seniorów liczone są 3 najlepsze wyniki punktowe osiągnięte w zawodach eliminacyjnych.

Wśród Młodych Jeźdźców pozycję lidera utrzymała Alicja Tropiło z UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny''. Na miejscu drugim Oliwia Rapa (UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny''), a na miejscu trzecim Jakub Wiraszka z LKS Stragona.

Mamy nowego lidera w klasyfikacji indywidualnej Juniorów. Awans z miejsca czwartego na miejsce pierwsze zaliczyła Weronika Król ze Stowarzyszenia Szkoła Sportów Konnych. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się Karolina Ślązak z LZJ Drama Zbrosławice. Miejsce trzecie należy do Zuzanny Społowicz z KJ Jaroszówka.

Zmiany również w klasyfikacji Juniorów Młodszych. Na pierwsze miejsce ponownie wskoczyła Laura Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier. Miejsce drugie należy do Weroniki Krzeckiej z KJ w Jaroszówce. Na miejscu trzecim uplasowała się Nadia Niebieszczańska z CSJ Coval.

Wśród Młodzików prowadzenie w rankingu utrzymała Michalina Paterska z LKS Stragona. Na drugim miejscu Irmina Mozolewska z UKS Akademia Jeździectwa. Tuż za nią na miejscu trzecim Amelia Sygnat z KJ Szarża.

W kategorii Amatorów pozycję lidera wzmocnił Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka, mając na swoim koncie aż 200 punktów. Na miejscu drugim Agnieszka Zemla Golonek z KJ Perrin (125 pkt.), a na miejscu trzecim Katarzyna Stefankiewicz z LKS Stragona (120 pkt.)

 

Liderzy klasyfikacji młodych koni:

Konie 4-letnie ex aequo:

Giorgia LA (Ojciec: Gold Quaterback ; Matka: Granada / Abke) – Rasa SP, zawodnik startujący – Jolanta Tarczyńska

Argento AA (Ojciec: Huzar/; Matka: Amira/ ) – Rasa M, zawodnik startujący - Stanislau Yavenka

Konie 5-letnie:

Grand (Ojciec: Le Voltaire;  Matka: Gowena / Jape) – Rasa SP; zawodnik startujący – Filip Dziuba

Konie 6-letnie:

Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa: Han., zawodnik startujący – Katarzyna Kokowska.

Przed nami XI eliminacja PP WKKW, która odbędzie się w dniach 2-4 września w Bogusławicach.

Zapraszamy!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski