Home

Ostatnia eliminacja PP WKKW 2022 - Moszna

Tegoroczny cykl Pucharu Polski WKKW 2022 powoli dobiega końca. Za nami ostatnia w tej edycji eliminacja, która odbyła się w ramach zawodów krajowych na terenie Stadniny Koni Moszna. W dniach 23-25 września zawodnicy mogli zdobyć punkty w konkursach od CNC1* do CNC 80. Zawody te były również Mistrzostwami Polski Młodzików na kucach i dużych koniach, Mistrzostwami Polski Dzieci oraz Mistrzostwami Polski Kuców.

autor zdjęć Radosław Foksowicz Fotografia

W klasyfikacji indywidualnej Juniorów na prowadzeniu Weronika Król ze Stowarzyszenia Szkoła Sportów Konnych (385 pkt). Tuz za nią na miejscu drugim uplasowała się Karolina Ślązak z LZJ Drama Zbrosławice (360 pkt). Na miejscu trzecim Zuzanna Społowicz z KJ Jaroszówka (340 pkt).

Wśród Juniorów Młodszych mamy dwóch liderów klasyfikacji! Ex aequo na miejscu pierwszym znajdują się Laura Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier oraz Nadia Niebieszczańska z CSJ Coval (po 220 pkt). Za nimi w rankingu uplasowała się Patrycja Urbaniak z KJ Jaroszówka (181 pkt).

W kategorii Młodzików mamy również dwóch liderów. Irmina Mozolewska z UKS Akademia Jeździectwa oraz Michalina Paterska z LKS Stragona zgromadziły na swoich kontach po 190 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Sonia Dźwigalska z Equikam Sp. z o.o. (135 pkt).

W klasyfikacji Amatorów mocnym liderem okazał się Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka, który ze sporą przewagą punktową (200 pkt) prowadzi w swojej kategorii. Na drugim miejscu Agnieszka Zemla-Golonek z KJ ,,Perrin’’ (165 pkt), a tuż za nią Marta Trojan z Pomorskiej Ligii Jeździeckiej (162 pkt).

Aktualnym liderem w kategorii Senior jest Mateusz Kiempa z CSJ Coval, mając na koncie 450 punktów. Na drugim miejscu w klasyfikacji uplasowała się Joanna Pawlak z KJ Pawlak Equestrian (425 pkt). Na trzecim miejscu Julia Gillmaier z Konie Sportowe Gillmaier (407 pkt).

W klasyfikacji Młodych Jeźdźców liderem niezmiennie Alicja Tropiło z UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny'' (350 pkt). Tuż za nią na miejscu drugim Oliwia Rapa z UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny'' (330 pkt). Na trzecim miejscu reprezentant LKS Stragona – Jakub Wiraszka (250 pkt).

Autor zdjęć z zawodów Mosznej: Radosław Foksowicz Fotografia

Liderzy klasyfikacji młodych koni:

Konie 4-letnie:

Giorgia LA (Ojciec: Gold Quaterback ; Matka: Granada / Abke) – Rasa SP, zawodnik startujący – Jolanta Tarczyńska

Konie 5-letnie:

Grand (Ojciec: Le Voltaire;  Matka: Gowena / Jape) – Rasa SP; zawodnik startujący – Filip Dziuba

Konie 6-letnie:

Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa: Han., zawodnik startujący – Katarzyna Kokowska.

Klasyfikacja klubowa przed finałem:

  1. UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny” – 1015 pkt
  2. CSJ Coval – 998 pkt
  3. Equikam Sp. z o.o. – 977 pkt

Do klasyfikacji klubowej liczone są 4 najlepsze wyniki zawodników z klasyfikacji indywidualnej z minimum 2 różnych kategorii wiekowych.

Wszystkie aktualne rankingu dostępne są na oficjalnej stronie Pucharu Polski WKKW
www.ppwkkw.pl

W tegorocznej edycji Pucharu Polski WKKW  wzięło udział 202 zawodników oraz 96 koni (4-latki, 5-latki, 6-latki), którzy zdobyli prawo do startu w Finale.

Finał PP WKKW rozegrany zostanie w dniach 13-16 października w Strzegomiu.

Podczas Finału zawodnicy otrzymają 150% punktów wynikających z regulaminu PP WKKW jeśli wystartują w konkursie finałowym i uzyskają wynik kwalifikacyjny. W przypadku nie uzyskania wyniku kwalifikacyjnego w konkursie finałowym zawodnicy otrzymają 100% punktów.

Kto powalczy o czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Polski WKKW 2022, dowiemy się już niebawem podczas zawodów Strzegom October Festival!

Zachęcamy wszystkich do śledzenia wyników oraz kibicowania!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski