Home

Finał PPWKKW

Zakończyliśmy właśnie sezon Pucharu Polski WKKW 2022. Zawody Strzegom October Festival wyłoniły najlepszych zawodników tego sezonu, najlepsze młode konie oraz najlepszy klub.

W dniach 13-16 października odbyły się międzynarodowe i krajowe zawody na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona. Zawodnicy mogli rywalizować w 15 konkursach krótkich i długich formatów. W zawodach wzięło udział 420 koni z 23 krajów.

Najlepszym Seniorem w sezonie Pucharu Polski WKKW 2022 okazał się Mateusz Kiempa z CSJ Coval gromadząc na swoim koncie 660 punktów. Punkty do klasyfikacji końcowej dał mu bardzo dobry przejazd w konkursie CCI4*-S na koniu Libertina. Druga w rankingu znalazła się Joanna Pawlak z KJ Pawlak Equestrian Wrocław (635 pkt), która w finałowym konkursie CCI4*-L wystartowała na koniu Fantastic Frieda. Trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej należy do Wiktorii Knap z kluby Equikam Sp. z o.o. (576 pkt), która w Strzegomiu zdobyła punkty za finał w konkursie CCI4*-L .

Wśród Młodych Jeźdźców pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej utrzymała Alicja Tropiło z UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny'' (545 pkt). Na miejscu drugim w rankingu również zawodniczka z klubu UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny''– Oliwia Rapa (330 pkt). Na pozycji trzeciej w klasyfikacji końcowej Zofia Steczowicz z SSKJ Grobice.

W klasyfikacji końcowej Juniorów pozycję lidera utrzymała zawodniczka z klubu Stowarzyszenie Szkoła Sportów Konnych – Weronika Król (565 pkt). Na drugim miejscu Zuzanna Społowicz z KJ Jaroszówka (468 pkt). Na miejsce trzecie klasyfikacji końcowej awansował Michał Odzioba z Fundacji Horse Sport (405 pkt).

Podczas Strzegom October Festiwal dla Juniorów Młodszych został rozegrany osobny konkurs finałowy CNC 1*. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Laura Gillmaier z klubu Konie Sportowe Gillmaier, która tym samym zdobyła maksymalną liczbę punktów i objęła prowadzenie w klasyfikacji końcowej, gromadząc na koniec sezonu 310 punktów. Drugą zawodniczką klasyfikacji okazała się Nadia Niebieszczańska z CSJ Coval (295 pkt). Na miejscu trzecim w klasyfikacji indywidualnej zawodniczka z klubu JKS w Jaroszówce - Weronika Krzecka (239 pkt).

Konkurs CNC 90 PP wyłonił najlepszych zawodników w kategorii Młodzik. Złoty medal zdobyła Michalina Paterska z LKS Stragona (235 pkt). Srebrny medal otrzymała Irmina Mozolewska z UKS Akademia Jeździectwa (190 pkt). Brązowy medal zdobyła Zofia Lemańska – BPK (185 pkt).

W kategorii Amator najlepszy w sezonie 2022 okazał się Zbigniew Kowalkowski z KJ Jaroszówka (245 pkt). Na miejscu drugim Marta Trojan z Pomorskiej Ligi Jeździeckiej (237 pkt). Miejsce trzecie wywalczyła Agnieszka Zemla-Golonek z KJ Perrin (230 pkt).

Klasyfikacja klubowa Pucharu Polski WKKW 2022:

 1. Equikam Sp. z o.o. – 1460 pkt
 2. CSJ Coval – 1283 pkt
 3. UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny’’ – 1210 pkt

 

Klasyfikacja koni 4-letnich:

 1. Giorgia LA (Ojciec: Gold Quaterback ; Matka: Granada / Abke) – zawodnik startujący - Jolanta Tarczyńska
 2. Tango 310 (Ojciec nn; Matka: nn) – zawodnik startujący - Mateusz Pabijanek
 3. Argento AA (Ojciec: Huzar; Matka: Amira) – zawodnik startujący - Stanislau Yavenka

Klasyfikacja koni 5-letnich:

 1. Grand (Ojciec: Le Voltaire;  Matka: Gowena / Jape) – zawodnik startujący – Filip Dziuba
 2. Oki Doki G (Ojciec: Olympic Star / Olympic Fire; Matka: Roxy / Stalypso) – zawodnik startujący – Katarzyna Miętus
 3. Dżaurus AA (Ojciec: Quercus du Maury / Quatar de Plape; Matka: Dżaga / Grey) – zawodnik startujący – Zuzanna Społowicz

Klasyfikacja koni 6-letnich:

 1. Hariett (Ojciec: Ludger / Laptop; Matka: Herbia / Silver) – zawodnik startujący - Daria Kobiernik
 2. El Moritz (Ojciec: San Moritz / Roulette; Matka: Eureka / Plaster) – zawodnik startujący Grażyna Niezgoda
 3. Hejnal (Ojciec: Aramir; Matka: Horda) – zawodnik startujący - Natalia Tarabini (CZE)

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, członkom ekip, właścicielom koni i hodowcom za wspólny sezon  Pucharu Polski WKKW 2022!

Drukuj PDF

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski