Home Aktualności
.Puchar Polski WKKW .

Puchar Polski WKKW

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Puchar składa się z 9 Eliminacji oraz Finału, który w tym...

Więcej..

.Galeria.

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów w ramach Pucharu Polski WKKW. Zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów galeria będzie uzupełniana o...

Więcej..

.Ranking.

Ranking

Na stronie internetowej prezentujemy aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW, będzie on aktualizowany zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów. Aby przejść do galerii kliknij...

Więcej..

Aktualności

Finały w Baborówku

Drukuj PDF

W miniony weekend w Baborówku w ramach miedzynarodowych i krajowych zawodów Baborówko Autumn Show 2021 odbył się finał Pucharu Polski WKKW 2021, który wyłonił zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii open i w kategorii klubowej.

Więcej…

XI eliminacja – Sopot

Drukuj PDF

Kolejny- już XI etap Pucharu Polski WKKW- za nami. Tym razem zawodnicy walczyli o kolejne punkty w rankingu, na terenie Hipodromu w Sopocie. Eliminacje odbywały się podczas zawodów międzynarodowych- International and National Three Day Event.

Więcej…

X eliminacja – Racot

Drukuj PDF

W miniony weekend podczas zawodów Krajowych WKKW w Stadninie Koni Racot, odbył się X etap eliminacji Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy wszystkich kategorii z wyjątkiem Seniorów, walczyli o kolejne punkty do rankingu.

Więcej…

IX eliminacja – Strzegom

Drukuj PDF

W dniach 20.08-22.08 odbyła się IX eliminacja do Pucharu Polski WKKW, rozegrana podczas międzynarodowych zawodów Strzegom Summer Tour. Podczas eliminacji zawodnicy mogli zdobywać punkty rankingowe we wszystkich kategoriach.


 

Marteusz Kiempa (CSJ Coval) po znakomitym starcie w Strzegomiu uzyskał wynik 252 punktów i pozostaje liderem w klasyfikacji Seniorów. Na drugie miejsce awansowała Wiktoria Knap – 223 pkt, a trzeci w stawce ze stratą zaledwie 4 punktów jest Michał Knap. Obaj zawodnicy reprezentują klub ZKS Drzonków.

W kategorii Młodych Jeźdźców 3 pierwsze miejsca pozostają bez zmian i należą one kolejno do Anny Przysady – LKS Stragona, Jakuba Wiraszki – LKS Stragona, oraz Joanny Witosińskiej – KJ Hipodrom Five Oaks. Żaden z zawodników czołówki nie zdobył punktów w tej klasyfikacji.

Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice) z wynikiem 241 punktów pozostaje liderką w kategorii Juniorów. Drugi w tej stawce jest Diego Pieniaszek z KJ Grek – 232 pkt. Na trzecie miejsce awansowała Małgorzata Kuś (201 pkt) z SJ Baborówko.

Wśród Juniorów Młodszych także bez zmian w czołówce. Pierwsze miejsce po IX eliminacji wciąż należy do reprezentującej KJ Jaroszówka Patrycji Urbaniak – 222 pkt, druga jest Maria Krzywda (196 pkt)  ze LKS Stragona, a na ostatnim miejscu podium plasuje się Zuzanna Społowicz. Z KJ Jaroszówka

W rankingu Młodzików liderką została Gabija Siwak (Eqiukam) z wynikiem 110 pkt, druga w stawce jest Michalina Pasterska z LKS Stragona – 68 pkt, a trzecia Julia Bolek (KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów im. J. Poniatowskiego) –  64pkt.

W kategorii OPEN swoją pozycję lidera umocnił Łukasz Sikorski z Fundacji Horse Sport – 242 punkty. Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko) za zajęcie 3 miejsca w konkursie CCI2* awansowała na drugie miejsce, posiadając na swym koncie, 210 punktów w klasyfikacji. Trzecia jest Ewa Schweitzer-Wojcieszek (CSJ Coval) - 202 pkt.

Do końca rozgrywek Pucharu Polski WKKW 2021 pozostały zaledwie 2 eliminacje. W najbliższy weekend (28-29.08) odbędzie się X eliminacja w Racocie, a następnie XI już ostatnia eliminacja w Sopocie (02-05.09). Finał Pucharu Polski WKKW odbędzie się w Baborówku podczas Baborówko Horse Sale Show w dniach 30.09 - 03.10.2021. Zawodnicy rywalizować będą w konkursach finałowych: OPEN – CCI2*-S, Juniorzy – CCI2*-S, Juniorzy Młodsi – CNC 1*, Młodzicy – CNC 90, Młodzi Jeźdźcy – CCI3*, a Seniorzy – CCI4*. Zawodnicy, aby zostali sklasyfikowani w klasyfikacji końcowej, muszą wystartować w minimum jednych zawodach eliminacyjnych oraz w finale. Zawodnik, który nie wystartuje w konkursie finałowym, zajmie miejsce za zawodnikami startującymi w konkursie finałowym, w kolejności zgodnej z sumą punktów zdobytych w zawodach eliminacyjnych.

VIII eliminacja – Facimiech

Drukuj PDF

W miniony weekend w Klubie Jeździeckim Facimiech odbyły się Krajowe oraz Międzynarodowe Zawody WKKW, a w ich ramach Mistrzostwa Polski Amatorów. Podczas zmagań jeźdźcy oraz amazonki ze wszystkich kategorii zbierali punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW 2021.

Więcej…

VII eliminacja - Walewice

Drukuj PDF

W dniach 17-18 lipca na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Walewicach rozegrano coroczne Zawody Ogólnopolskie WKKW. Były one VII Eliminacją Pucharu Polski. Zawodnicy wszystkich kategorii z wyjątkiem Seniorów, rywalizowali w konkursach od 80 do CNC2*.

Więcej…

VI eliminacja - Kwieki

Drukuj PDF

W miniony weekend (10-11.07) na terenie Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych w Kwiekach odbyły się krajowe zawody WKKW, a w ramach nich VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW oraz Mistrzostwa Polski Centralnej i Północnej w WKKW.

Więcej…

V Eliminacja – Strzegom

Drukuj PDF

Od czwartku do niedzieli (24.06-27.06) rozgrywały się emocjonujące rozgrywki do V eliminacji Pucharu Polski WKKW podczas międzynarodowych zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials.

Więcej…

IV Eliminacja – Jaroszówka

Drukuj PDF

Za nami upalne eliminacje Pucharu Polski WKKW w Jaroszówce (19.06-20.06). Tym razem zawodnicy zdobywali punkty w konkursach: CNC80, CNC100, CNC1* oraz CNC2*.

Więcej…

III Eliminacja – Bogusławice

Drukuj PDF

fot. Alicja Węgrzyn

W miniony weekend (11-13 czerwca) w Stadninie w Bogusławicach, odbyła się trzecia eliminacja Pucharu Polski WKKW 2021. Punkty rankingowe mogli zbierać jeźdźcy w kategoriach od Młodzików po Open. Zadecydowanie najbardziej liczną kategorią pozostaje grupa Juniorów oraz Open, gdzie z każdą eliminacją pojawiają się nowi zawodnicy oraz niespodziewane zwroty wydarzeń.

fot. Alicja Węgrzyn

Więcej…

Copyright © Puchar Polski WKKW 2022
Designed by Jakub Krukowski