Home Aktualności

Aktualności

V eliminacja - Jaroszówka

Drukuj PDF

W dniach 18-19 czerwca odbyła się V eliminacja Pucharu Polski WKKW, w ramach krajowych zawodów w Jaroszówce. Zawodnicy mogli zdobywać punkty rankingowe w konkursach CNC 80, CNC 100, CNC1*, w związku z czym, klasyfikacja indywidualna kategorii Seniorów i Młodych Jeźdźców nie uległa zmianie.

Więcej…

IV eliminacja – Equestrian Festival Baborówko

Drukuj PDF

Za nami IV eliminacja Pucharu Polski WKKW, która odbyła się podczas międzynarodowych zawodów Equestrian Festival Baborówko w dniach 26-29.05.2022. W programie sportowym zawodów znalazło się 6 konkursów międzynarodowych na poziomie: CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-Intro oraz CCIYH2*-S dla młodych koni 6-letnich.

Więcej…

III eliminacja – Racot

Drukuj PDF

W miniony weekend (14-15 maja), podczas zawodów krajowych WKKW w Stadninie Koni Racot, odbył się III etap eliminacji Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy wszystkich kategorii z wyjątkiem Seniorów, walczyli o kolejne punkty do rankingu.

 

Więcej…

II eliminacja – Sopot

Drukuj PDF

II etap Pucharu Polski WKKW 2022 już za nami. Tym razem zawodnicy walczyli o kolejne punkty do rankingu na terenie Hipodromu w Sopocie. Eliminacja odbyła się podczas zawodów międzynarodowych i krajowych - Sopot Horse Trials - SPRING TOUR II w dniach 6-8.05.2022

Więcej…

I eliminacja – Strzegom

Drukuj PDF

W dniach 21-24 kwietnia, podczas krajowych i międzynarodowych zawodów Strzegom Spring Open II, odbyła się pierwsza eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2022. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w aż 10 konkursach: CNC 80, CNC 100, CNC 100-18,  CCI1*-Intro, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI3*-L, CCI3*-S, CCI4*-L, CCI4*-S.

fot. Leszek Wójcik

Więcej…

Rusza Puchar Polski WKKW 2022

Drukuj PDF

Zawodami w Strzegomiu w dniach 22–24 kwietnia rozpocznie się tegoroczny Puchar Polski WKKW. W terminarzu znalazło się 13 eliminacji i finał, który także rozegrany zostanie w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Strzegomiu. W regulaminie rozgrywek wprowadzono kilka kluczowych nowości.

Więcej…

Finały w Baborówku

Drukuj PDF

W miniony weekend w Baborówku w ramach miedzynarodowych i krajowych zawodów Baborówko Autumn Show 2021 odbył się finał Pucharu Polski WKKW 2021, który wyłonił zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii open i w kategorii klubowej.

Więcej…

XI eliminacja – Sopot

Drukuj PDF

Kolejny- już XI etap Pucharu Polski WKKW- za nami. Tym razem zawodnicy walczyli o kolejne punkty w rankingu, na terenie Hipodromu w Sopocie. Eliminacje odbywały się podczas zawodów międzynarodowych- International and National Three Day Event.

Więcej…

X eliminacja – Racot

Drukuj PDF

W miniony weekend podczas zawodów Krajowych WKKW w Stadninie Koni Racot, odbył się X etap eliminacji Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy wszystkich kategorii z wyjątkiem Seniorów, walczyli o kolejne punkty do rankingu.

Więcej…

IX eliminacja – Strzegom

Drukuj PDF

W dniach 20.08-22.08 odbyła się IX eliminacja do Pucharu Polski WKKW, rozegrana podczas międzynarodowych zawodów Strzegom Summer Tour. Podczas eliminacji zawodnicy mogli zdobywać punkty rankingowe we wszystkich kategoriach.


 

Marteusz Kiempa (CSJ Coval) po znakomitym starcie w Strzegomiu uzyskał wynik 252 punktów i pozostaje liderem w klasyfikacji Seniorów. Na drugie miejsce awansowała Wiktoria Knap – 223 pkt, a trzeci w stawce ze stratą zaledwie 4 punktów jest Michał Knap. Obaj zawodnicy reprezentują klub ZKS Drzonków.

W kategorii Młodych Jeźdźców 3 pierwsze miejsca pozostają bez zmian i należą one kolejno do Anny Przysady – LKS Stragona, Jakuba Wiraszki – LKS Stragona, oraz Joanny Witosińskiej – KJ Hipodrom Five Oaks. Żaden z zawodników czołówki nie zdobył punktów w tej klasyfikacji.

Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice) z wynikiem 241 punktów pozostaje liderką w kategorii Juniorów. Drugi w tej stawce jest Diego Pieniaszek z KJ Grek – 232 pkt. Na trzecie miejsce awansowała Małgorzata Kuś (201 pkt) z SJ Baborówko.

Wśród Juniorów Młodszych także bez zmian w czołówce. Pierwsze miejsce po IX eliminacji wciąż należy do reprezentującej KJ Jaroszówka Patrycji Urbaniak – 222 pkt, druga jest Maria Krzywda (196 pkt)  ze LKS Stragona, a na ostatnim miejscu podium plasuje się Zuzanna Społowicz. Z KJ Jaroszówka

W rankingu Młodzików liderką została Gabija Siwak (Eqiukam) z wynikiem 110 pkt, druga w stawce jest Michalina Pasterska z LKS Stragona – 68 pkt, a trzecia Julia Bolek (KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów im. J. Poniatowskiego) –  64pkt.

W kategorii OPEN swoją pozycję lidera umocnił Łukasz Sikorski z Fundacji Horse Sport – 242 punkty. Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko) za zajęcie 3 miejsca w konkursie CCI2* awansowała na drugie miejsce, posiadając na swym koncie, 210 punktów w klasyfikacji. Trzecia jest Ewa Schweitzer-Wojcieszek (CSJ Coval) - 202 pkt.

Do końca rozgrywek Pucharu Polski WKKW 2021 pozostały zaledwie 2 eliminacje. W najbliższy weekend (28-29.08) odbędzie się X eliminacja w Racocie, a następnie XI już ostatnia eliminacja w Sopocie (02-05.09). Finał Pucharu Polski WKKW odbędzie się w Baborówku podczas Baborówko Horse Sale Show w dniach 30.09 - 03.10.2021. Zawodnicy rywalizować będą w konkursach finałowych: OPEN – CCI2*-S, Juniorzy – CCI2*-S, Juniorzy Młodsi – CNC 1*, Młodzicy – CNC 90, Młodzi Jeźdźcy – CCI3*, a Seniorzy – CCI4*. Zawodnicy, aby zostali sklasyfikowani w klasyfikacji końcowej, muszą wystartować w minimum jednych zawodach eliminacyjnych oraz w finale. Zawodnik, który nie wystartuje w konkursie finałowym, zajmie miejsce za zawodnikami startującymi w konkursie finałowym, w kolejności zgodnej z sumą punktów zdobytych w zawodach eliminacyjnych.

Copyright © Puchar Polski WKKW 2023
Designed by Jakub Krukowski