Home Aktualności
.Puchar Polski WKKW .

Puchar Polski WKKW

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Puchar składa się z 9 Eliminacji oraz Finału, który w tym...

Więcej..

.Galeria.

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów w ramach Pucharu Polski WKKW. Zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów galeria będzie uzupełniana o...

Więcej..

.Ranking.

Ranking

Na stronie internetowej prezentujemy aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW, będzie on aktualizowany zaraz po zakończeniu poszczególnych zawodów. Aby przejść do galerii kliknij...

Więcej..

Aktualności

Puchar po VI Eliminacji

Drukuj PDF

Za nami już VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW, podczas zawodów w Strzegomiu mogliśmy podziwiać ponad 250 par. W ramach Strzegom Summer Tour zostały rozegrane Mistrzostwa Polski WKKW w kategoriach Juniorów i Młodych Jeźdźców. W młodszej kategorii złoty medal, po bezbłędnym crossie i parkurze, zdobyła Julia Elzanowska (SJ Baborówko) startująca na koniu Lucky Comeback, drugie miejsce i medal srebrny zdobyła Wiktoria Knap (ZKS Drzonków) na koniu Quintus 134, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Cybulska dosiadająca Chenaro 2. W kategorii Młodych Jeźdźców wygrała Aleksandra Grzybkowska (KJ Agro-Handel Śrem) na koniu Czereśnia, drugie miejsce wywalczył Jakub Kreft (LKS Dragon Nowielice) dosiadający Corrnero, a brązowy medal zdobyła Karolina Podwińska (LKJ "Hipologia" Strzegom) startująca na klaczy Dzieżba.

Więcej…

VI eliminacja Strzegom Summer Tour

Drukuj PDF

Przed nami kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW, już od czwartku 4 sierpnia będziemy mogli oglądać rywalizację zawodników podczas zawodów Strzegom Summer Tour. Jeźdźcy o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski będą walczyć w 5 konkursach międzynarodowych i 4 konkursach krajowych. Na listach startowych zgłoszonych jest ponad 260 par z 17 państw. W trakcie imprezy zobaczymy zmagania najlepszych polskich juniorów i młodych jeźdźców, którzy będą walczyć o medale Mistrzostw Polski.

Więcej…

Klasyfikacja Pucharu po OOM

Drukuj PDF

W dniach od 15 lipca do 17 lipca w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie koło Strzegomia odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który był jednocześnie kwalifikacją do Pucharu Polski WKKW. Do finału zakwalifikowało się 31 par z 4 konkursów kwalifikacyjnych, które były rozgrywane w Bogusławicach, Jaroszówce, Kwiekach i Mosznej.

Więcej…

Puchar Polski WKKW po V Eliminacji

Drukuj PDF

W minionym tygodniu od 23 do 26 czerwca 2015 podczas zawodów Strzegom Horse Trials Polacy walczyli o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW. Konkursy rozgrywane w Strzegomiu, których było aż siedem, spowodowały przetasowanie w czołówce w kategorii Seniorów i Juniorów.

W kategorii Seniorów na prowadzeniu pozostał Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), który bardzo dobrym stylu i bezbłędnie pokonał trasę crossu i próbę skoków w konkursie CICO3*, na drugie miejsce awansował Mariusz Kleniuk (LKJ "Hipologia" Strzegom), a na trzecie Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór). Mariusz Kleniuk i Paweł Warszawski ( SJ Baborówko) dzięki dobrym wynikom w konkursie CCI3*, uzyskanym w Strzegomiu zdobyli kwalifikację na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Seniorów WKKW, które również odbędą się w Strzegomiu.

Więcej…

V Eliminacja Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

Przed nami kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW, już od środy 22 czerwca będziemy mogli podziwiać światowe gwiazdy podczas zawodów Strzegom Horse Trials. Zawodnicy o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski będą walczyć w 7 konkursach międzynarodowych. Na listach startowych zgłoszonych jest ponad 350 par z 20 państw. Wspaniała infrastruktura hipodromu w Morawie oraz warunki rozgrywania zawodów sprawiają, że na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak: Karin Donckers, Linda Algotson, Ingrid Klimke, Dirk Schrade, Stefano Breciarolii, Tim Lips. Największą gwiazdą zawodów z pewnością będzie World Number One - Michael Jung, aktualny mistrz olimpijski.

Więcej…

Puchar Polski WKKW po IV Eliminacji

Drukuj PDF

W dniach 27-29.05 podczas silnie obsadzonego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko odbyła się IV Eliminacja Pucharu Polski WKKW, w trakcie zawodów rozegrano dwa konkursy krajowe (CNC L, CNC P) oraz aż pięć konkursów międzynarodowych (CIC1*,CCI1*, CIC2*, CCI2* i najbardziej prestiżowy CIC3*).

Na prowadzenie w kategorii Seniorów wysunął się Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), który zajął świetne 3 miejsce w konkursie CIC3* na Banderasie. Na drugim miejscu z niewielką różnicą punktową znajduję się Jerzy Krukowski (KJ Rakowiec Kwidzyń), a na trzecie miejsce awansował Paweł Warszawski ( SJ Baborówko).

Więcej…

Puchar Polski WKKW po III Eliminacji

Drukuj PDF

W dniach 13-15 maja na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III Eliminację Pucharu Polski WKKW.  Zawodnicy rywalizowali w czterech konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC*.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC* zwyciężył Ksawery Śniegucki (JKS Jaroszówka) na klaczy Kharisma, zawodnik zajął również trzecie miejsce na koniu Shy Boy, drugie miejsce w konkursie wywalczył Artur Społowicz (KJ Jaroszówka) na koniu Tanger. W konkursie klasy P wygrał Paweł Warszawski ( SJ Baborówko) na klaczy Lucinda ex Ani 4, w klasie L ponownie pierwsze i trzecie miejsce zajął Ksawery Śniegucki ( JKS Jaroszówka) natomiast drugie Paweł Warszawski. W klasie LL pierwsze miejsce wywalczył Artur Społowicz, a drugie i trzecie miejsce wywalczyli odpowiednio młodzicy: Gabriela Kozłowska (Fer Więckowice) i Krzysztof Podraza (JKS Dako-Galant).

Więcej…

III Eliminacja w Racocie

Drukuj PDF

W najbliższy weekend od 13 do 15 maja na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się III Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy będą walczyć o pucharowe punkty w 4 konkursach – CNC LL, CNC L, CNC P oraz CNC*. Do zawodów zgłoszono prawie 120 koni, a swój udział potwierdzili m.in. Paweł Warszawski (SJ Baborówko), Artur Społowicz (KJ Jaroszówka) i Jacek Gałczyński (Racocki KJ) zajmujący czołowe lokaty w kategorii Seniorów.

Więcej…

Puchar Polski WKKW po II Eliminacji

Drukuj PDF

W miniony weekend, w dniach od 29 kwietnia do 1 maja w Sopocie odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w bardzo dobrze obsadzonych trzech konkursach międzynarodowych (CIC3*,CIC2* i CIC1*) oraz w dwóch konkursach krajowych (P, L).

W kategorii Seniorów na prowadzeniu pozostaje Kamil Rajnert z SCSJ Coval Biały Bór, który ponownie wygrał konkurs CIC2* tym razem na klaczy Libertina, na drugie miejsce awansował Jerzy Krukowski z KJ Rakowiec Kwidzyn, który był najwyżej sklasyfikowany Polakiem w konkursie CIC3*, a miejsce trzecie utrzymała Paweł Spisak z JKS Dako Galant Skibno, zawodnik zajął drugie miejsce w konkursie CIC** na koniu Banderas.

Więcej…

Kolejny etap Pucharu Polski WKKW

Drukuj PDF

W najbliższy weekend od 29 kwietnia do 1 maja na terenie Hipodromu Sopot odbędzie się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w 3 konkursach międzynarodowych –CCI3*, CIC2* i CIC1* oraz w 2 konkursach krajowych – CNC P, CNC L. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono ponad 230 par, a na starcie oprócz czołówki polskich zawodników zobaczymy jeźdźców z Niemiec, Estonii, Holandii, Szwecji, Belgi i Szwajcarii. Wspaniała infrastruktura sopockiego hipodromu oraz warunki rozgrywania zawodów sprawiają, że w zawodach tych co roku startują najlepsi jeźdźcy z całej Europy. Na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak Linda Algotsson, Merel Blom czy niekwestionowana gwiazda światowego WKKW Australijczyk Andrew Hoy.

Więcej…

Copyright © Puchar Polski WKKW 2021
Designed by Jakub Krukowski