Numer 1 światowego WKKW w Baborówku

Dziś spłynęło zgłoszenie na Festiwal Jeździecki Baborówko od najlepszego na świecie zawodnika Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego - reprezentującego Wielką Brytanię Olivera Townenda.

 

Oliver Townend to czołowy angielski zawodnik WKKW, który wielokrotnie reprezentował Wielką Brytanię w międzynarodowych zawodach na poziomie 3* i 4*. Zawodnik jest trzykrotnym drużynowym złotym medalistą Mistrzostw Europy WKKW seniorów (Strzegom 2017, Fontainebleau 2009, Pratoni del Vivaro 2007). Tylko w tym roku jeździec dwukrotnie brał udział w najtrudniejszym konkursie na świecie - CCI4*. W maju wystartował w Badminton Horse Trails z dwoma końmi, z którymi zajął 2 i 5 miejsce, a ostatni największy sukces zawodnika to zwycięstwo w konkursie CCI4* w kwietniu tego roku podczas zawodów Land Rover Kentucky Three-Day Event w Stanach Zjednoczonych, w których wystartował także na dwóch koniach. Zwycięstwo przyniósł mu start z koniem Cooley Master Class. W roku 2017 Oliver Townend zwyciężył w CCI4* w Burghley oraz wielokrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce konkursów na poziomie 3*.

 

Na Festiwal Jeździecki Baborówko Oliver Townend przyjedzie z dwoma końmi - Cillnabradden Evo i Dunbeau, z którymi zawodnik wystartuje w najtrudniejszym konkursie zawodów CIC3*.

 

- To dla nas wielki zaszczyt móc gościć w Baborówku zawodników z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, w tym dwóch zawodników, którzy zajmują pierwsze i trzecie miejsce na świecie. - komentuje Henryk Święcicki jr, dyrektor zawodów. - Jestem pewien, że dzięki temu Festiwal Jeździecki Baborówko zagwarantuje piękne sportowe emocje wszystkim kibicom. - dodaje.

 

Festiwal Jeździecki Baborówko odbędzie w dniach od 24 do 27 maja 2018 roku w Baborówku k/Szamotuł. W ramach zawodów rozegrane zostaną cztery konkursy międzynarodowe: CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich. Zawodnicy będą zmagać się o rekordową w polskim WKKW pulę nagród o wysokości 425 000 PLN. Tak wysokie premie finansowe mogły zostać zaplanowane dzięki współpracy z Romanem Roszkiewiczem, który objął wydarzenie swoim mecenatem.

 

Więcej informacji na:

 https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

 https://www.instagram.com/eventing_baborowko/