Zakończył się pierwszy dzień Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

Piękna, choć wietrzna, pogoda sprzyjała dziś dobrej atmosferze Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

 

Sara Algotsson Ostholt Wega CIC3 fot.MR Photo

Sara Algotsson Ostholt (SWE) na koniu Wega, fot. M&R Photo

 

Próby ujeżdżenia najtrudniejszego konkursu zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza oraz próba ujeżdżenia konkursu CIC2* o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze podzielone zostały na dwie części. Dziś zostały rozegrane pierwsze z nich.

 

Maxime Livio (FRA) na koniu Opium de Verries, fot. M&R Photo

 

W pierwszej części konkursu CIC3* po przejeździe dwudziestu zawodników prowadzi reprezentująca Szwecję Sara Algotsson Ostholt (SWE) na koniu Wega. Wega to 17-letnia klacz, z którą amazonka w 2012 roku wygrała srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Francji, Maxime Livio (FRA), z koniem Opium de Verries. Francuz w konkursie CIC3* rywalizuje łącznie z trzema końmi: z koniem Vitorio du Montet jest obecnie na 16 miejscu, a przed nim jeszcze jutrzejszy start z koniem Pica d’Or. Trzecie miejsce w konkursie CIC3* po pierwszej części ujeżdżenia zajmuje para reprezentująca Japonię: Yoshiaki Oiwa (JPN) i koń Calle 44.


Yoshiaki Oiwa (JPN) na koniu Calle 44, fot. M&R Photo

 

Druga część próby ujeżdżenia konkursu CIC2* rozpocznie się jutro o godz. 8.30, a konkursu CIC3* - o godz. 11.30. Z konkursów CIC2* i CIC3* dostępna będzie transmisja live online na stronie internetowej wydarzenia, kanale Youtube i profilu Facebook.

 

W konkursie CIC2* o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po pierwszym dniu prowadzi Kai Ruder (GER) z koniem Chicago M. Na drugim miejscu znajduje się reprezentujący Belgię Senne Vervaecke (BEL) z koniem Jeno. Trzecie miejsce po pierwszej części ujeżdżenia zajmuje Andreas Dibowski (GER) i koń Brennus. Najlepszym z Polaków w tym konkursie po pierwszym dniu jest reprezentant gospodarzy - Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko - Paweł Warszawski na koniu Aristo A-Z. Zawodnik zajmuje obecnie ósme miejsce.

 

Na pozycji lidera w konkursie CIC1* o puchar Lotto zajmuje się Yoshiaki Oiwa (JNP) z koniem Bart L JRA. Miejsce drugie objął reprezentant Polski, Aleksander Kadłubowski, z koniem Senior. Miejsce trzecie po próbie ujeżdżenia zajmuje reprezentantka Holandii - Annemiek Wieken (NED) z koniem Don Vino.

 

W konkursie krajowym na poziomie L o puchar Carr Day Martin prowadzi Ksawery Śniegucki z koniem Sunrise Avenue. Na drugiej pozycji uplasował się Michał Zakrzewski i Wernisaż, a na trzecim - Weronika Krzyśpiak i Enigma.

 

Jutro druga część próby ujeżdżenia konkursów CIC2* (start godz. 8.30) i CIC3* (start godz. 11.30). W próbie ujeżdżenia zmierzą się także zawodnicy w konkursie CIC1*YH dla młodych koni sześcioletnich.

 

Publiczność podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko ma możliwość oglądania rywalizacji najlepszych na świecie zawodników, w tym lidera rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), reprezentującego Wielką Brytanię Olivera Townenda (GBR), zajmującego trzecie miejsce Tima Price (NZL) oraz wielu zawodników z pierwszej setki światowego rankingu.

 

W ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko są rozgrywane cztery konkursy międzynarodowe: CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich. Zawodnicy zmagają się o rekordową w polskim WKKW pulę nagród o wysokości 425 000 PLN. Tak wysokie premie finansowe mogły zostać zaplanowane dzięki współpracy z Romanem Roszkiewiczem, który objął wydarzenie swoim mecenatem.

 

Wyniki dostępne tutaj.