Baborówko przed próbą terenową

Kolejny emocjonujący dzień podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Znakomite przejazdy gwiazd WKKW zmieniły kolejność w rankingu najtrudniejszego konkursu zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza. Świetną postawą wykazali się dziś także reprezentanci Polski.

W konkursie CIC3* na pierwszą pozycję wysunął się Oliver Townend (GBR) z koniem Cillnabradden Evo. Zawodnik to obecny lider światowego rankingu Międzynarowej Federacji Jeździeckiej. Na drugiej pozycji po dzisiejszej próbie ujeżdżenia jest Tim Price (NZL) z koniem Pats Jester, który w Polsce rywalizuje pierwszy raz, a w światowym rankingu zajmuje obecnie trzecie miejsce. Świetne przejazdy obu zawodników przyniosły publiczności wiele emocji, a atmosfera podczas ich startów była niemalże podniosła. Obaj jeźdźcy do Baborówka przywieźli po jednym koniu. Na trzecią pozycję po dzisiejszym dniu spadła wczorajsza liderka - Sara Algotsson Ostholt (SWE) z koniem Wega, choć do Tima Price’a (NZL) dzieli ją tylko 0,2 punktu karnego, a do lidera - 1,8 punktu karnego.

 

Najwyżej sklasyfikowanym po próbie ujeżdżenia Polakiem w CIC3* jest Mateusz Kiempa, który dziś świetnie zaprezentował się z Lassban Radovix. W tym momencie zawodnik uplasował się na dziesiątej pozycji, co w takim międzynarodowym towarzystwie jest wielkim sukcesem pary.

 

W konkursie CIC2* o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze pozycję lidera po obu częściach ujeżdżenia utrzymał reprezentant Niemiec Kai Ruder (GER) z koniem Chicago M. Na drugim miejscu po ujeżdżeniu jest Mateusz Kiempa (POL), który wykazał się znakomitą postawą z Libertiną, mając tylko 0,4 punktu karnego straty w stosunku do lidera. Na trzecim miejscu jest Senne Vervaecke (BEL) z koniem Jeno ze stratą do lidera 1,7 punktu karnego.

 

Dziś w konkursie CIC1* rozegrana została próba skoków. Po dwóch testach (wczorajszym ujeżdżeniu i dzisiejszych skokach) pozycję lidera utrzymał Yoshiaki Oiwa (JPN) na koniu Bart L JRA. Na miejsce drugie wysunął się reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko Paweł Warszawski (POL) na koniu Frontiera. Na miejscu trzecim przed próbą terenową jest Anna Doring-Rossler (GER) na koniu Schoccocina.

 

Na pierwszej pozycji po dzisiejszej próbie ujeżdżenia w konkursie CICYH1* jest Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire De Ferivel. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Niemiec Andreas Brandt z koniem Esra BS, mając 1,2 punktu straty do lidera. Na pozycji trzeciej po ujeżdżeniu jest Stephanie Bohe (GER) na koniu Romance P ze stratą do lidera 1,4 punktu.

 

Dziś zakończyły się zmagania w konkursie krajowym L. W serii A pierwsze miejsce zajęła Sylwia Rychlik (POL) na koniu Florentina. Na miejscu drugim uplasowała się Wiktoria Spisak (POL) na koniu Strona II. Miejsce trzecie należy do Nikoliny Czuchaj (POL) i konia Benefis. Serię B konkursu krajowego L wygrał Michał Zakrzewski (POL) na Wernisażu. Miejsce drugie należy do Pawła Spisaka (POL) i Robinii. Na miejscu trzecim konkurs ukończył Miroslav Prihoda (CZE) na koniu Eldorado.

 

Jutro odbędą się próby terenowe. Cross konkursów CIC1* i CICYH1* rozpocznie się o godz. 8.30, próba terenowa konkursu CIC3* rozpocznie się o godz. 12.00 (transmisja live online), a cross CIC2* wystartuje o godz. 16.00 (transmisja live online).

 

Z konkursów CIC2* i CIC3* zapewniony będzie livestreaming, dostępny na stronie internetowej zawodów (www.festiwal.baborowko.pl) oraz profilach Facebook i Youtube.

 

Sportowe emocje na najwyższym międzynarodowym poziomie to nie wszystko podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Jutro publiczność będzie mogła wziąć udział także w licznych atrakcjach, przygotowanych przez organizatorów. Piękna trasa próby terenowej zachęca do spacerów i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dla dzieci przygotowana zostanie strefa zabaw i warsztatów, a dla dorosłych - kiermasz rękodzieła i targi produktów od lokalnych producentów. Każdy chętny będzie mógł jutro w Baborówku oddać krew - do dyspozycji będzie Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie na zawodach w godzinach od 11.00 do 15.00.

 

Pełny program, listy i wyniki dostępne są tutaj.