Mecenas zawodów

Organizowane od ponad 10 lat w Baborówku międzynarodowe zawody jeździeckie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego zyskały w tym roku mecenasa.

 

Dzięki mecenatowi pana Romana Roszkiewicza odbywający się w dniach 24-27 maja 2018 r. Festiwal Jeździecki Baborówko zostanie zorganizowany z rekordową w polskim WKKW pulą nagród o łącznej wysokości 425 tysięcy złotych - Mecenat pana Romana Roszkiewicza i zaufanie, jakim obdarzył Festiwal Jeździecki Baborówko, to dla nas wielki zaszczyt - mówi Henryk Święcicki jr, dyrektor zawodów.

 

Oprócz międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI4* w Poznaniu, pan Roman Roszkiewicz, zdecydował się również na mecenat nad polskim WKKW. Organizacja tej rangi imprez sportowych ma ogromny wpływ na rozwój jeździectwa i stwarza niezwykłą szansę na podniesienie sportowego poziomu polskich zawodników. Wkład finansowy zabezpieczony dla Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2018 pozwoli nam po raz pierwszy w Polsce na organizację konkursu CIC3* z pulą nagród o łącznej wysokości 340 tys. zł, przy czym zwycięzca konkursu zainkasuje premię w wysokości 100 tys. zł. Nasze zawody znajdą się dzięki temu wśród dziesięciu najwyżej dotowanych imprez WKKW na świecie. Mamy nadzieję, że taka pula nagród zachęci najlepszych zawodników z całego świata do startu w Baborówku, a dla polskich zawodników będzie szansą do rywalizacji z gwiazdami WKKW tutaj, w Polsce - dodaje Henryk Święcicki jr.

Sponsorzy i Partnerzy

MECENAS ZAWODÓW ROMAN ROSZKIEWICZ

 

 

     

 
cdm nowe3
   

Współpraca

UMWW2
szok2

 
   

 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego