2014

Trzy dni prawdziwego sportu

„Prawdziwy sport” - tak mówi się w środowisku jeździeckim o Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, najtrudniejszej dyscyplinie jeździeckiej. Za nami siódma edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - Międzynarodowych Zawodów w WKKW, która dostarczyła polskim widzom nie tylko niezapomnianych emocji, ale i powód do dumy, kiedy to podczas dekoracji najtrudniejszego konkursu, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Czytaj więcej...

W CIC2* karty rozdane

W CIC2* karty także rozdane. Pierwsze miejsce obronił reprezentant Niemiec Nikolai Aldinger, kończąc konkurs z łącznym wynikiem 54,80 punktów karnych. Na drugim i trzecim miejscu Polacy: Jan Kamiński i Jerzy Krukowski - aktualny Mistrz Polski. Szczegółowe wyniki konkursu można zobaczyć tutaj >>

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał dla Kamila Rajnerta

Kamil Rajnert pokonał parkur bez punktów karnych. Tym samym obronił pozycję lidera najtrudniejszego konkursu VII edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Drugie i trzecie miejsce należy do reprezentantów Szwecji: Williama Nilsson Frye i Eriki Sjostrom.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami konkursu >>

Drugi dzień w Baborówku

Dzisiaj poznamy już nazwiska zwycięzców wszystkich międzynarodowych konkursów rozgrywanych podczas VII edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W najtrudniejszym konkursie turnieju – CCI2*, po dwóch próbach (ujeżdżenie i crossu) prowadzi Kamil Rajnert. W pozostałych konkursach liderami są reprezentanci Niemiec.

Czytaj więcej...

Klasa P dla Kamila Rajnerta

Zwycięzcą konkursu P został Kamil Rajnert startujący na 5-letniej Libertinie. Po trzech próbach uzyskał wynik 41,10 punktów karnych. Drugie miejsce zajął Paweł Spisak ze stratą zaledwie 1,3 punktu karnego do lidera. Trzeci był Włodzimierz Rudarz. Szczegółowe wyniki >>

Obie "dwie gwiazdki" już po próbie terenowej

Zawodnicy startujący w CIC2* i CCI2* mogą już odpocząć. Zakończyły się próby terenowe dla obu dwugwiazdkowych konkursów. Upał z pewnością nie był sprzymierzeńcem. Aż 11 par nie ukończyło próby krosu.

W CIC2* pierwsze i trzecie miejsce należy do Nicolai Aldingera z Niemiec. Na drugim miejscu jest młody zawodnik - Jan Kamiński, startujący na koniu polskiej hodowli (SK Prudnik) Senior. W CCI2* prowadzi Kamil Rajnert na Jak Chef. Drugie i trzecie miejsce należy do reprezentantów Szwecji: Williama Nilsson Frye oraz Eriki Sjostrom.

W CIC1* po próbie corssu prowadzi Beeke Jankowski (GER)

Za nami kolejna próba crossu, tym razem CIC*. Zawodnicy mieli do pokonania 21 przeszkód w normie czasu 5:46. Po próbie terenowej prowadzenie objął reprezentant Niemiec, o polsko brzmiącym nazwisku - Beeke Jankowski. Na drugim miejscu jest Linda Algotsson na Fair Mail. Trzeci jest Jan Kamiński na Benaresie. Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj >>

Znamy już zwycięzców klasy L

Zakończyła się próba crossu klasy L(A) i L(B). W grupie A wygrał Marcin Pakulski na Chino z łącznym wynikiem 47 punktów karnych. W grupie B pozycję lidera obroniła Agnieszka Kopka startująca na Chili Peper z łącznym wynikiem po trzech próbach: 40,90 punktów karnych.

Festiwal Jeździecki Baborówko 2014 trwa

Za nami pierwszy dzień VII edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Wczoraj odbyły się próby ujeżdżenia wszystkich klas oraz próba skoków w klasie L i P. Dzisiaj czas na najtrudniejszą, a zarazem najciekawszy test – cross.

 

Czytaj więcej...

Kamil Rajnert prowadzi w klasie P

Po dwóch próbach (ujeżdżenie i skoki) w klasie P prowadzi Kamil Rajnert na Libertinie z łącznym wynikiem 41,10 punktów karnych. Na drugim miejscu jest Paweł Spisak na Homerun Trzecie miejsce należy do Włodzimierza Rudasza.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami konkursu po próbie ujeżdżenia i skoków >>