Aktualności

Pierwszy dzień za nami

 DSC8976Za nami pierwszy dzień Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Od ósmej rano równolegle na trzech czworobokach rozgrywane były próby ujeżdżenia wszystkich klas. Zawodnicy startujący w ramach konkursów ogólnopolskich mają także za sobą próbę skoków przez przeszkody. Jutro najciekawsza część zawodów – próba crossu.

Czytaj więcej...

Festiwal Jeździecki Baborówko 2016 rozpoczęty

sandra dressageFestiwal Jeździecki Baborówko został oficjalnie rozpoczęty. O 8 rano na czworobok wyjechali pierwsi zawodnicy. Gorąco zachęcamy wszystkich do śledzenia wyników on-line na naszej stronie internetowej (zakładka Listy i wyniki -> 2016).

Czytaj więcej...

Otwarcie tras crossu wszystkich klas

CIC3  2016Dzisiaj o 18:00 oficjalne otwarcie tras crossu wszystkich klas. Mapki znajdziecie w zakładce Listy i wyniki -> 2016

Czytaj więcej...

Nagroda dla najlepszej amazonki

Już tradycyjnie podczas Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku Galeria Techne z Poznania ufunduje nagrodę dla najlepszej amazonki zawodów. 
Wspaniały komplet designerskiej biżuterii trafi do najwyżej sklasyfikowanej kobiety startującej w konkursie CIC3*.
Celem, tej cyklicznie już przyznawanej nagrody jest specjalne wyróżnienie wybitnych zawodniczek, które w sporcie jeździeckim startują w tych samych kategoriach, co mężczyźni. 
Galeria Techne docenia talent i trud amazonek startujących w WKKW i dlatego kolejny raz wyróżni tę najlepszą. W ubiegłym roku nagrodę odebrała Mistrzyni Świata Sandra Aufarth.

W Baborówku wystartuje ponad 230 par z 12 państw

Z niecierpliwością odliczamy czas do Festiwalu. Swój udział potwierdzili jeźdźcy z zachodniej Europy. W bardzo silnym składzie przyjedzie ekipa Niemiec. Reprezentować ją będzie między innymi Marina Köhncke, która “zatańczy” w trzech gwiazdkach z Let’s Dance (pol.: “Zatańczmy”). W ekipie niemieckiej nie zabraknie także Andreasa Dibowskiego i zwycięzcy Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2014 – Nicolai Aldingera.

 

Lista zgłoszonych zawodników Pobierz

50 dni do Festiwalu!

50 dni do Festiwalu!

Festiwal Jeździecki Baborówko zbliża się wielkimi krokami. Kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się w nowej dacie od 27 do 29 maja 2016 r. W ramach Festiwalu zostaną rozgrane międzynarodowe zawody WKKW CIC3*, CCI2*, CIC2*, CIC1* i dodatkowo konkurs CCI1*, a także konkursy krajowe CNC P i CNC L. Udział w zawodach potwierdzają najlepsi polscy jeźdźcy oraz czołowi zawodnicy z Europy, którzy goszczą w Baborówku od kilku lat. Elegancja ujeżdżenia, adrenalina wywołana ekstremalną próbą terenową, czyli crossem oraz dynamiczne skoki przez przeszkody sprawiają, że na publiczność czeka ogromna dawka emocji przez wszystkie 3 dni Festiwalu.

Czytaj więcej...

Niezastąpieni i pomocni wolontariusze Festiwalu, którzy są z nami od 7 lat stanowią nieodzowna część naszej imprezy.

Jeżeli kochasz konie, szukasz nowych doświadczeń i chcesz uczestniczyć w Festiwalu nie tylko jako widz – zostań wolontariuszem podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

 

Międzynarodowe Zawody WKKW, które odbędą się w Baborówku skupiają najlepszych zawodników z Polski i z zagranicy. Aby impreza tej rangi przebiegała na najwyższym poziomie, nie może zabraknąć na niej młodych, energicznych ludzi, którzy w ramach wolontariatu pomogą stworzyć najlepsze warunki dla uczestników.

Czytaj więcej...

Nowa data Festiwalu!

Od kilku lat Festiwal Jeździecki Baborówko, odbywał się w trzeci weekend lipca, jednak organizator tego wydarzenia - Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko podjął decyzję o zmianie terminu rozgrywania międzynarodowych i krajowych zwodów WKKW i od przyszłego roku Festiwal Jeździecki Baborówko odbywać się będzie w ostatni weekend maja – 27-29.05.2016 r.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko rozegrane zostaną międzynarodowe zawody WKKW na poziomie CIC1*, CIC2* i CIC3* oraz konkursy krajowe dla młodych koni i mniej doświadczonych zawodników. Co roku zawody w Baborówku odwiedzają największe gwiazdy polskiego i światowego WKKW, a w tym roku zwycięstwo w głównym konkursie imprezy – CIC3* odniosła Mistrzyni Świata Sandra Auffarth na koniu Ispo. Już dziś warto zapisać datę 27-29 maja w przyszłorocznym kalendarzu i odwiedzić Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko w tych dniach.

 

Program:

27 maja (piątek) – ujeżdżenie i skoki

28 maja (sobota) – cross, pokazy i atrakcje

29 maja (niedziela) – skoki, pokazy i atrakcje, ceremonie zwycięzców

Festiwal Jeździecki Baborówko w TV

Wszystkich, którzy nie mogli być z nami w ostatni weekend, albo chcieliby jeszcze raz wrócić do Baborówka, zapraszamy przed telewizory na relacje z naszego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny Festiwal Jeździecki Baborówko wyłonił Mistrza Polski Juniorów w WKKW

Po raz kolejny Festiwal Jeździecki Baborówko wyłonił Mistrza Polski Juniorów w WKKW. W tym roku złoty medal wywalczyła Franziska Gillmaier na Dornice 2, reprezentująca barwy LKJ Hipologia Strzegom. Srebro zdobyła Wiktoria Knap na Rinusie (ZKS Drzonków), a brąz Gabriela Klimkowicz na Majorze z KJ Facimiech. Prowadząca po próbie ujeżdżenia i crossie Małgorzata Cybulska po próbie skoków niestety spadła na szóstą pozycje.