Aktualności

Sandra Auffarth wygrywa pierwsze CIC3* w Baborówku

Najważniejszy konkurs Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015 wygrała Sandra Auffarth na Ispo, prowadząca w konkursie od samego początku. Łączny wynik tej pary po trzech próbach to 45,50 punktów karnych. Drugie i trzecie miejsce także należy do reprezentantek Niemiec: Mariny Kohncke na Let’s Dance 73 i Nadine Marzahl, startującej na Valentine 18.
W pierwszej dziesiątce uplasował się reprezentant gospodarzy Paweł Warszawski na Huzarze. To najwyżej sklasyfikowany zawodnik tego konkursu.

Beeke Jankowski wygrywa CIC2*

Próba skoków CIC2* była niezwykle emocjonująca i do samego końca trzymała wszystkich w niepewności. To właśnie cały urok Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Każdy test może przynieść zmiany w klasyfikacji. Tak właśnie było w tym przypadku. Dwa błędy na przeszkodach kosztowały Pawła Spisaka startującego na klaczy Strona II utratę pozycji lidera. Miejsca ustąpił niemieckiej zawodniczce Beeke Jankowski dosiadającej należącego do zawodniczki Luciusa 2. Na trzecie miejsce (z ósmej pozycji) awansował Łukasz Kaźmierczak na Branco.

Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w WKKW rozstrzygnięta!

W kategorii kuców złoty medal wywalczyła Joanna Banatkiewicz z JKS Dako Galant Skibno, startująca na klaczy Intuicja. Łączny wynik tej pary po trzech próbach to 46,10 punktów karnych. Srebro przypadło Aleksandrze Stańskiej z KJ Pony Sport (46,20 p.k.). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kostarczyk reprezentująca barwy Paczółtowice Equestrian Center.
W kategorii dużych koni tytuł mistrza wywalczyła Zuzanna Januszewska dosiadająca Wróżbity II z wrocławskiego KJ Partynice (45,20 punktów karnych). Srebrny medal zdobyła Aurelia Drywa startująca w barwach JKS Dako Galant Skibno (49,30 p.k.). Brąz przypadł Helenie Zagala na Contendro Lady z SKJ Beckersport Raszyn.

Paweł Spisak wygrywa CIC1*

Klasyfikacja ostateczna w „jednej gwiazdce” łudząco przypomina sytuacje w CIC2* po próbie krosu. Pierwszy jest Paweł Spisak, a druga Beeke Jankowski z Niemiec.

 

Nasz zawodnik, startujący na Heart’s Desire ukończył konkurs z łącznym wynikiem 42,90 punktów karnych po trzech próbach. Beeke Jankowski na Dyk 5 uzyskała wynik 44,40 p.k. Trzecia w konkursie była Sandra Auffarth na Viamant Du Matz (44,90 p.k.).

Niemcy prowadzą w „trzech gwiazdkach”

Aż pięć pierwszych miejsc należy do reprezentantów Niemiec po próbie corssu. Prowadzi Mistrzyni Świata – Sandra Auffarth na Ispo (39,50 punktów karnych). Drugi jest Elmar Lash startujący na Lanzelot 113 (47,60 p.k.), trzecia Marina Kohncke na Let’s Dance 73 (49,20 p.k).

Czytaj więcej...

Paweł Spisak prowadzi po próbie crossu w CIC2*

Za nami próba terenowa „dwóch gwiazdek”. Po próbie crossu w konkursie prowadzi Paweł Spisak na klaczy Strona II (z łącznym wynikiem 40,60 punktów karnych). Druga jest Beeke Jankowski na Lucius 2 reprezentująca barwy Niemiec. Trzecie miejsce, mimo niewielkiego spóźnienia, zajął Christoffer Forsberg ze Szwecji, dosiadający Killruna (46,60 p.k.).

Ksawery Śniegucki z Jaroszówki najlepszy w CNCP

Zakończyła się ostatnia próba dla zawodników startujących w klasie CNC P. Jak się okazało wcale nie taka łatwa, bowiem aż siedem par nie ukończyło crossu.


Pozycję lidera obronił Ksawery Śniegucki z Jaroszówki, uzyskując łączny wynik 36,90 punktów karnych. Drugi jest Jego drużynowy kolega Artur Społowicz na Pokerze (44,70 p.k.), trzeci Jacek Gałczyński z RKJ Racot na klaczy Botana (47,60 p.k.).

Mistrzostwa Polski Juniorów po próbie ujeżdżenia

Podobnie jak w ubiegłym roku podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborowko rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów. Po dzisiejszej próbie ujeżdżenia prowadzi Malgorzata Cybulska (SKJ Sopot) na Sir Scotty. Drugi jest Mateusz Sarnecki (LKJ Białka) na Ebonice. Trzecia jest Anna Bortnik na Black and White, reprezentująca barwy podwarszawskiego klubu jeździeckiego Aromer.

W CIC3* prowadzi Sandra Auffarth

Po próbie ujeżdżenia w "trzech gwiazdkach" (CIC3*) prowadzi Mistrzyni Świata - Sandra Auffarth na Ispo z wynikiem 73,65% z czworoboku. Drugie i trzecie miejsce również należy do reprezentantów Niemiec: Elmara Lesch startującego na Lanzelot 113 (72,50%) i Mariny Kohncke dosiadającej Let’s Dance 73 (70,64%).

 

Z Polaków najlepiej pojechał Pawel Warszawski na Filerze reprezentujący barwy gospodarza Festiwalu. Zajmuje obecnie szóste miejsce ze strata 11 punktów do liderki konkursu.

Jutro przed zawodnikami próba crossu.

CNC L i CNC P - sytuacja przed crossem

W klasie P (CNC P) po ujeżdżeniu i skokach prowadzi Ksawery Śniegucki z JKS Jaroszówka na Rarashek. Drugie i trzecie miejsce należy do Katarzyny Kokowskiej z SKJ Sopot. W klasie L najlepsza po dwóch próbach jest Madeleine Brugman z Holandii startująca na Classic Edition.

 

Jutro przed zawodnikami ostatni test - cross.