Aktualności

Festiwal Jeździecki Baborówko 2014

Tradycyjnie w trzeci weekend lipca, w dniach 18-20.07.2014 r. odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W Baborówku rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w WKKW na poziomie CIC**, CCI** oraz CIC*, w ramach których zawodnicy rywalizować będą o Mistrzostwo Polski Juniorów w WKKW. Ponadto odbędą się konkursy krajowe klasy CNC L i CNC P. Co roku zawody w Baborówku gromadzą najlepszych zawodników z całej Polski, Olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Polski, a także gości z zagranicy.

 

Już dziś Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa i nie tylko do spędzenia letniego weekendu w Baborówku.

 

Program:

18 lipca (piątek) – ujeżdżenie

19 lipca (sobota) – cross, pokazy i atrakcje

20 lipca (niedziela) – skoki, pokazy i atrakcje, ceremonie zwycięzców

Festiwal Jeździecki Baborówko 2014 - spot

Relacja z Festiwalu w "Szamotuły TV"

Relacja przygotowana przez pif paf studio dla szamotuły.tv przejdź
  

Wywiady z uczestnikami Festiwalu

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadami przeprowadzonymi z uczestnikami podczas tegorocznego Festiwalu. Kolejno Andreas Dibowski, Krzysztof Kierzek, Marta Dziak-Gierlicz, Paweł Warszawski oraz Ruta Undzenaite podzielili się z nami swoimi wrażeniami i uwagami dotyczącymi własnych przejazdów oraz organizacji zawodów. Dodatkowo swoje przemyślenia przekazała również przewodnicząca Jury Chritina Klingspor.

 

Poniżej pierwszy wywiad z Andreasem Dibowskim z Niemiec, podwójnym zwycięzcą konkursu CCI **.

 

 

wszystkie wywiady znajdują się w dziale filmy

Reportaż z Festiwalu wyemitowany w TVP Poznań

Festiwal zakończony

Trzy dni wspaniałej, sportowej rywalizacji, piękna pogoda i liczna publiczność tak w skrócie można opisać VI edycję Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, który odbył się w dniach od 12-14 lipca na trenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko. W zawodach wystartowało niespełna 200 koni, 124 zawodników z  9 państw, którzy rywalizowali w międzynarodowych zawodach w WKKW oraz Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców.

Czytaj więcej...

Za nami drugi dzień zmagań podczas międzynarodowego Festiwalu w Baborówku!

W dzisiejszych zawodach wystartowało 118 jeźdźców i 186 koni! Pomimo złych prognoz przez cały dzień dopisywała doskonała pogoda. W pięknym słońcu odbyły się pokazy woltyżerki i występ zespołu folklorystycznego „Szamotuły” oraz wiele innych atrakcji dostępnych dla ogromnej publiczności.

Czytaj więcej...

Mocna stawka w Baborówku

Już w następny weekend (12-14 lipca) na hipodromie w Baborówku najlepsi zawodnicy z Polski oraz goście z zagranicy rywalizować będą w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - Międzynarodowych Zawodów WKKW oraz Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w tej dyscyplinie. 

Czytaj więcej...

Oddaj krew w czasie Festiwalu!

W czasie Festiwalu w sobotę 13 lipca do Baborówka zawita Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak cennym i niezbędnym lekiem jest krew i jak często ratuje ona życie ludzkie. Chcielibyśmy, aby każdy z nas miał szansę niesienia pomocy innym - między innymi poprzez przekazanie daru jakim jest nasza krew.

Czytaj więcej...

Uniwersytet Jeździecki podczas Festiwalu

Festiwal Jeździecki Baborówko 2013 już niedługo. W ramach tego wydarzenia w dniach od 12 do 14 lipca rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców w tej dyscyplinie. Ale to nie wszystko. W tym roku uzupełnieniem Festiwalu będzie Zjazd Uniwersytetu Jeździeckiego. Tradycyjnie udział we wszystkich wykładach będzie darmowy dla wszystkich uczestników. Wystarczy tylko wysłać imienne zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...