Małgorzata Cybulska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko na Mistrzostwach Europy WKKW
  • 2019

Małgorzata Cybulska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko na Mistrzostwach Europy WKKW

Dzisiaj, 29 sierpnia, w niemieckim Luhmühlen rozpoczynają się Mistrzostwa Europy WKKW seniorów. Polskie barwy reprezentować będą dwie pary, w tym Małgorzata Cybulska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko startująca na Chenaro 2.

Małgorzata Cybulska i Chenaro 2 rozpoczynają start w ujeżdżeniu o godz. 11.53. Wyniki online są dostępne pod adresem: https://www.longinestiming.com/equestrian/2019/longines-fei-eventing-european-championships-luhmuhlen. Oprócz Małgorzaty Cybulskiej w Luhmühlen zaprezentuje się Jan Kamiński ze Stajni Kozerki na Jardzie.

To pierwszy sezon tej uzdolnionej amazonki w kategorii seniorów. Kwalifikację do Mistrzostw Europy w Luhmühlen Małgorzata Cybulska zdobyła jeszcze jako młody jeździec już w zeszłym roku po bardzo udanym występie na Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców. Małgorzata Cybulska jest w Luhmühlen najmłodsza spośród wszystkich zawodników.

Chenaro 2 to podstawowy koń amazonki. Z nim w zeszłym roku Cybulska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców oraz zdobyła kwalifikację do Mistrzostw Europy WKKW Seniorów 2019. Do ostatnich sukcesów amazonka może zaliczyć także 1 miejsce w rankingu PZJ WKKW za rok 2018 w kategorii młodych jeźdźców oraz złoty medal Pucharu Polski WKKW w roku 2016.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jedna z konkurencji jeździeckich, zwana koroną sportów jeździeckich albo jeździeckim triathlonem. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej oraz skoków przez przeszkody.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko funkcjonuje w ramach jednego z prężniej działających ośrodków jeździeckich w Polsce – Pałacu Baborówko. W tym roku podczas organizowanego od 13 lat Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrana została kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którą po 16 latach przerwy zdobyła polska drużyna. Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, podczas tej flagowej imprezy zawodnicy od dwóch lat mogą walczyć także o rekordową pulę nagród w polskim WKKW (465.000 zł), co stawia imprezę wśród 10 najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.

W ostatni weekend września (27-29.09.2019) w Baborówku odbędzie się 4 edycja Baborówko Horse Sale Show – zawodów i aukcji koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. W ramach wydarzenia rozgrywany zostanie także Finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

Facebook Pinterest